Kto komu pierwszy podaje rękę? W jaki sposób zachować się przy stole? Co to jest precedencja? To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas warsztatów szkoleniowych organizowanych 4 i 5 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, w ramach pilotażowej edycji projektu: „Olkuska Akademia Dobrych Manier”, pod patronatem Burmistrza Olkusza oraz Akademii Dobrych Manier w Krakowie.

Warsztaty prowadziła Maria Bujas-Łukaszewska, specjalistka od spraw dyplomacji i savoir-vivre’u, menadżer ds. szkoleń w Firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych NordicHouse.
W ramach Olkuskiej Akademii Dobrych Manier organizowane są spotkania szkoleniowe dla młodzieży oraz międzyszkolny Turniej Dobrych Manier. Do projektu zaproszone zostały klasy VI ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4 i nr 5 w Olkuszu. Efektem realizacji projektu jest zapoznanie  uczestników z podstawami savoir-vivre’u, wskazanie zasad poprawnego zachowania w codziennych sytuacjach, rozwinięcie w uczestnikach umiejętności swobodnego poruszania się w sferze społecznej, pewności siebie w samodzielnych kontaktach towarzyskich oraz kreowanie poprawnych zachowań w grupach rówieśniczych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o