tropami_kultury_2

24 kwietnia 2012 roku odbyła się siódma edycja Powiatowego Konkursu Bibliotecznego „Tropami kultur” poświęcona kulturze, sztuce i architekturze Francji zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu we współpracy z Centrum Języków Obcych IMPULS.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Olkuskiego. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Centrum Języków Obcych Impuls, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów z 17 szkół podstawowych w powiecie olkuskim. Uczestników konkursu wystawiły szkoły: SP w Kluczach, SP wtropami_kultury1 Porębie Dzierżnej, SP w Zawadzie, SP w Michałówce, SP nr 1 w Bukownie, SP w Ryczówku, SP nr 10 w Olkuszu, SP w Żuradzie, ZS w Krzykawie, SP w Gorenicach, SP nr 1 w Olkuszu, SP w Jeżówce, SP w Witeradowie, SP w Suchej, SP nr 5 w Olkuszu, ZS w Gołaczewach i SP w Osieku.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej kulturą Francji. Jury w składzie: Tatiana Redel – Dyrektor Centrum Języków Obcych IMPULS, Anna Kajda – artysta plastyk, Jerzy Kantorowicz – artysta plastyk przyznało 3 wyróżnienia, które otrzymali: Mikołaj Goc (SP 10 w Olkuszu), Karolina Niedziela (SP w Suchej) i Weronika Nagawiecka (SP nr 5 w Olkuszu). Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Nowak (SP w Jeżówce), drugie Karolina Jędrocha (SP Klucze), a trzecie Maryla Piechowicz (SP w Witeradowie).
            

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze