oyama karate 1

Blisko 70. młodych zawodników sprowadziła w sobotni poranek na halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji III już Olkuska Olimpiada Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. Oprócz głównych zainteresowanych, na ul. Wiejską licznie ściągnęli także rodzice, którzy są pierwszymi kibicami początkujących adeptów tej wschodniej, jakże widowiskowej sztuki walki. Rywalizacja odbywała się ośmiu różnych konkurencjach, odpowiednio dobranych do wieku uczestników. Na zakończenie imprezy, wszyscy za swój trud zostali sowicie nagrodzeni. Nie zabrakło też gościa z dalekiej i mroźnej Laponii.

 

Sensei Kazimierz Skalniak 3 dan przez lata starał się, aby o jego Jurajskim Klubie Oyama mówił cały polski świat karate. Niewątpliwie udało mu się to, przecież wcale niełatwe, zadanie, a jego podopieczni z największych krajowych imprez przywożą najważniejsze nagrody. To właśnie dzięki inicjatywie tego samego człowieka powstała Olkuska Olimpada Oyama Karate, która jest niejako podsumowaniem pracowitego roku dla członków klubu i okazją do zaprezentowania umiejętności przed własną publicznością. – Grudniowy termin zawodów bardzo nam odpowiada. Nadchodzące święta tworzą świetną okazję do wyróżnienia najlepszych zawodników i złożenia podziękowań w stronę wszystkich ludzi zaangażowanych w pracę na rzecz rozwoju klubu – mówi sensei Skalniak.

Tegoroczna Olimpiada była już trzecią z kolei taką imprezą, w której tym razem udział wzięło blisko 70. młodych karateków, podzielonych na sześć grup wiekowych. Także do wieku uczestników zostały dopasowane turniejowe konkurencje. Rywalizowano w wahadle (bieg na odcinku 2 x 25 metrów) biegu po „kopercie”, slalomie, skłonie, szpagacie, Mae-Keage (kopnięcie wyprostowaną nogą w przód i w górę), Seikan-Ago-Uchi (uderzenie ręką) oraz Uchi-Mawashi-Keage-Jodan (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość własnej głowy). Zawodników oceniał duet sędziowski: Dorota Skalniak 1 kyu – Mateusz Zoń 2 kyu. Obok głównych arbitrów, z trybun poczynania swoich dzieci oceniali rodzice, którzy, jak to zazwyczaj bywa, są pierwszymi trenerami i sędziami swoich pociech. W zgodnej rodzicielskiej opinii karate uczy pokory i samodyscypliny, a Jurajski Klub Oyama jest najlepszą szkołą na zdobywanie tych cech.

oyama karateLiczne grono uczestników III Olimpiady stanowili młodzi olkuszanie, ale oczywiście nie zabrakło też gości z innych miejscowości. Pojawili się też przedstawiciele sponsorów, dzięki którym ta impreza, jak i cały klub mogą nie tylko istnieć, ale i również poszerzać działalność. Dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji wiosną sensei Skalniak z pozostałymi działaczami będą chcieli zorganizować jeszcze bardziej widowiskowy turniej w kumite (walce), na który zaproszenie dostaną już inne kluby. Ale zanim przyjdzie wiosna trzeba podsumować rok 2012. Rok pełen sukcesów i radości, w którym karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama zdobyli worek medali na różnych turniejach, tych mniejszych jak i tych z rangi mistrzowskiej. Takie nazwiska jak Skalniak, Kowal, Szwagierczyk czy Furgaliński dobrze znane są już w młodzieżowym środowisku karate. – Zawsze możemy liczyć na pomoc rodziców i ludzi dobrej woli. Razem możemy zdziałać dużo, a sukcesy naszych podopiecznych są najlepszą nagrodą za trud wkładany w treningi. Z tego miejsca pragnę wszystkim bardzo mocno podziękować i zapewnić, że w dalszym ciągu będziemy stawiać na rozwój, zachowując przy tym rodzinną i przyjacielską atmosferę. OSU! – tym charakterystycznym pozdrowieniem sensei Kazimierz Skalniak zakończył III Olimpiadę Oyama Karate i oczywiście równie serdecznie zaprosił na rok następny. Swoją obecność potwierdził także św. Mikołaj, który po ostatniej konkurencji, a jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników pojawił się w hali, wszystkich hojnie obdarowując. Turniejowe trofea i zaszczyty powędrowały już do najlepszych „wojowników”. Olkuski dzień karate jak zwykle wypadł okazale.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:35162}{joomplu:35157}{joomplu:35093}{joomplu:35103}

Wyniki III Olimpiady Oyama Karate Dzieci i Młodzieży:

Najmłodsi uczestnicy:
Natalia Stach (6 lat) i Wiktor Stachowicz (5 lat)

Kategoria: Dziecko – dziewczęta
1. Lena Pater
2. Natalia Stach
3. Julia Masternak
3. Oliwia Tomsia

Kategoria: Dziecko – chłopcy
1. Damian Skalski
2. Dawid Pałyga
3. Wiktor Stachowicz
3. Miłosz Ćmiel

Kategoria: Młodzik
1. Igor Soborski
2. Barbara Goraj
3. Klaudia Kulig
3. Kacper Kobyliński

Kategoria: Kadet – chłopcy
1. Kornel Kozera
2. Gabriel Wolnicki
3. Szymon Bryzik
3. Szymon Banyś

Kategoria: Dziecko starsze – dziewczęta
1. Karolina Pasek
2. Karolina Szwagierczak
3. Katarzyna Śliwoń
3. Anna Piechowicz

Kategoria: Dziecko starsze – chłopcy
1. Oskar Janawa
2. Grzegorz Furgaliński
3. Szymon Sumera
3. Wojciech Zbieg

Kategoria: Juniorzy młodsi – chłopcy
1. Miłosz Milej
2. Jakub Soborski
3. Mikołaj Renkiewicz
3. Karol Kajda

Kategoria: Juniorki młodsze – dziewczęta
1. Kinga Kowal
2. Weronika Furman
3. Kinga Szopa
3. Patrycja Gut

Kategoria: Juniorzy – chłopcy
1. Hubert Kubik
2. Norbert Szwagierczak
3. Kacper Stanek
3. Karol Rogóż

Kategoria: Juniorki – dziewczęta
1. Agata Juszczak
2. Kinga Skalniak
3. Alicja Milej
3. Dominika Syguła

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze