lzs - logo

Za nami już II Runda Grand Prix Starosty Powiatu Olkuskiego w tenisie stołowym, a więc imprezy organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej i Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Drugie z pięciu spotkań przy stołach odbyło się w minioną niedzielę, a do rywalizacji przystąpiło 62 zawodników.

 Podczas inauguracyjnych zmagań, grających było nieco mniej. Wydaje się jednak, że ten przedświąteczny czas podziałał na niektórych miłośników tenisa stołowego mobilizująco, bo nie tylko konkurencja była mocniejsza, ale także i pojedyncze mecze stały się bardziej zacięte niż te w ostatnim tygodniu listopada. Klasyfikacja prowadzona jest bez zmian. Liczba punktów przyznawanych zawodnikom zależy od zajętych przez nich miejsc w turnieju. Za zwycięstwo w danej rudzie organizatorzy przyznają 35 punktów, za drugie miejsce 32, a za trzecie 30 i tak dalej, wzorem regulaminu. Punkty sumują się, a końcowa tabela wyników będzie znana dopiero po 17. marca, kiedy to odbędzie się ostatnia, V Runda Grand Prix. Zawody prowadzone są w sześciu kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć. Kobiety w turniejowej stawce są mniejszością, ale dzięki temu ich udział cieszy podwójnie. Wśród grup młodzieżowych na tę chwilę równych sobie nie mają tenisiści na co dzień trenujący w ULKTS Jaroszowiec pod czujnym okiem państwa Swędziołów.

Wyniki II Rundy Grand Prix Starosty Olkuskiego w tenisie stołowym i ogólna klasyfikacja na stronie organizatora: http://www.lzs.olkusz.pl/theme/news/grand_prix_tenis_2012_13_wyniki_II.pdf

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze