family cup2019 2

Już po raz kolejny Olkusz i przystosowany do tego typu zawodów Silver Park przy ulicy Głowackiego, byli gospodarzami małopolskiego przystanku Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup. W niedzielnej imprezie udział wzięło przeszło stu amatorów jazdy na rowerze.

Wzorem ubiegłych edycji, zawody były nie tylko eliminacjami do klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego cyklu, ale także zyskały tytuł Mistrzostw Województwa Małopolskiego. Stąd rodzinna wręcz atmosfera przybrała nieco większej rywalizacji o jak najlepsze czasy na poszczególnych dystansach. Łącznie podczas olkuskich zmagań uczestnicy reprezentowali 17 kategorii wiekowych. Najmłodsi z klasyfikowanych cyklistów to na co dzień przedszkolaki, ale właśnie to jest punktem rozpoznawczym Family Cup – sportowej imprezy dla trzypokoleniowych rodzin w różnych dyscyplinach, bo warto wiedzieć, że oprócz rywalizacji na dwóch kółkach te niezwykłe zawody dla amatorów obejmują także pływanie, tenis ziemny, biegi przełajowe oraz zimowe harce na nartach i deskach snowboardowych.

Wszyscy uczestnicy niedzielnych zmagań mieli do pokonania trasę z pagórkami, nasypami i stromymi zjazdami. Jeżdżono po szutrze i trawie, a padający deszcz również nie ułatwiał sprawy. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Jerzy Klinik i Władysław Bednarz.

family cup2019 3

Po rywalizacji indywidualnej nadszedł czas na sztafetę rodzinną. Na starcie tej chyba najbardziej widowiskowej konkurencji pojawiło się 14 zespołów.Najlepiej na trasie poradzili sobie Państwo Ligoccy, którzy na podium wyprzedzili rodziny Kostrzewskich i Łopateckich.

Po wyścigu każdy uczestnik mógł liczyć na słodki poczęstunek, a po zakończeniu ceremonii dekoracji wręczono nagrody w ramach konkursu organizowanego w czasie wspólnego spotkania familijnego. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora głównego Sport Family Cup i Stowarzyszenie Family Cup oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, który jak zwykle pełnił rolę współorganizatora imprezy.

Olkuskie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego były drugim przystankiem w drodze do wielkiego finału XXIV Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów. W następnych tygodniach rodzinny peleton przeniesie się dalej w Polskę. Łącznie odbędzie się jedenaście imprez eliminacyjnych. Wielki Finał zaplanowano na 1 września w Tarnowie.

W przyszłym roku Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup będą świętowały ćwierćwiecze istnienia. Wszystko wskazuje na to, że te jubileuszowe rodzinne zawody odbędą się również w Olkuszu, bo jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia, Silver Park to wręcz idealne miejsce na prowadzenie rodzinnych zmagań.

Komplet wyników niedzielnych zmagań znajdziecie pod linkiem: http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1371&Itemid=181

family cup2019 1

Fot. MOSiR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o