lzs - logo

Koniec starego i początek nowego roku dla olkuskiego ,,Kłosa” był bardzo udany. Dwie jego sekcje – lekkoatletyczna i Wushu – Bak-Mo z turniejów mistrzowskich wróciła z medalami. Szczególnie dobrze wypadli zawodnicy walczący na matach. Ci z Radlina, gdzie rozegrano VII Mistrzostwa Śląska Wushu, przywieźli cztery krążki. Co ciekawe, każdy z podopiecznych sifu Janusza Koryczana startujący w tej imprezie stanął na podium.

Wspomniany turniej tej wschodniej sztuki walki odbył się jeszcze w 2012 roku i dzięki uzyskanym na nim zadowalających wyników, był świetnym podsumowaniem roku olkuskiej sekcji Wushu – Bak-Mo, która ostatnie dwanaście miesięcy musi uznać za udane. Śląskie Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencjach walk Qingda i Sanda. W całych zawodach udział wzięło przeszło 150 zawodników z całego kraju. W walkach juniorów Qingda (light contack) w kategorii 11-12 lat srebrny medal wywalczył Mateusz Redel, a brąz uzyskał Mikołaj Konieczny. Jeszcze lepiej wypadł Patryk Kaganiec, który w nieco starszej kategorii wiekowej 13-14 lat zdobył złoty medal. Ten kto myślał, że Wushu to typowo męska dyscyplina jest w dużym błędzie. Obok trójki medalistów, do Olkusza ze srebrnym krążkiem na szyi przyjechała także Dominika Hennik, która brała udział w w konkurencji wolnej walki Sanda (full contack). Ostatnie Mistrzostwa Śląska były dla reprezentantów Kłosa w Bak-Mo kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata w Stanach Zjednoczonych. Kilku z olkuskich zawodników, ma sporą szansę zakwalifikowania się, na najważniejszą sportową imprezę życia.

Tak było jeszcze w grudniu, a już na początku stycznia, w hali sportowej w Brzeszczach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w lekkiej atletyce. Ze względu na specyfikę warunków panujących w hali, zawody rozegrano w biegach sprinterskich, skokach i rzutach. Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy ,,Kłosa”, zdobywając 3 medale. Srebrny i brązowy krążek w kategorii juniorek młodszych zdobyła Justyna Pałka – srebrny w skoku w dal, a brązowy w biegu na 60m. W kategorii juniorów brązowy medal wywalczył Oskar Pilch w biegu na 60m, z dobrym czasem 7:68 sek. Ten sam zawodnik zajął 5. miejsce w skoku w dal. W kategorii juniorów młodszych Krzysztof Nocoń zajął 8. miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,10m, a w biegu na 60m z wynikiem 8:01 sek nie zakwalifikował się do finału. Startowała także młodziczka Kamila Barczyk i w biegu na 60 m uzyskała wynik 9:37 sek. W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników.