mwg 1

W piątek, 8 czerwca z rynku w Trzebini wystartuje peleton 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Wzorem ubiegłych lat na trasie pierwszego etapu kolarskich zmagań znalazły się Olkusz i Bukowno.

Tym razem na liście startowej MWG doszukamy się ponad 250 nazwisk z 25 różnych klubów. Nie zabraknie wielu uznanych dla środowiska kolarskiego zawodników oraz emocji związanych z rywalizacją.

Początek zmagań zaplanowano na samo południe z trzebińskiej starówki. Peleton przez Myślachowice i Lgotę dotrze do Olkusza, skąd pokieruje się w stronę Bukowna. To właśnie tam zaplanowana została pierwsza z trzech premii lotnych. Według oficjalnego programu wyścigu, kolarzy w Srebrnym Mieście można się spodziewać około godz. 12:25, a 20 minut później powinni już być w sąsiednim Bukownie. Finisz pierwszego etapu wyznaczono w Alwerni. Kolarze w nieco ponad trzy godziny na rowerach pokonają 130 kilometrów. W następnych dniach (sobota-niedziela 9-10 czerwca) peleton przeniesie się na Podhale. Zakończenie imprezy nastąpi w Starym Sączu.

Jak zwykle tuż przed przyjazdem zawodników, będzie można zaobserwować kolumnę reklamową i samochody ze sprzętem. Na czas wyścigu trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu. Nad bezpieczeństwem zawodników i publiczności czuwać będą policjanci.

Historia Małopolskiego Wyścigu Górskiego sięga 1961 roku. Pierwszym zwycięzcą imprezy był Roman Chtiej. Przed rokiem klasyfikację generalną wygrał Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze