aaa family cup2014

Już po raz ósmy wystartowała jesienna edycja zawodów Family Cup w pływaniu. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pływaków-amatorów. Cykl zmagań na krytych pływalniach rozpoczęła rodzinna rywalizacja w województwie śląskim, natomiast w ostatnią sobotę w Olkuszu przy ul. Kochanowskiego odbyły się zawody o prymat w Małopolsce. Na sędziowskich listach znalazły się 164 osoby. Jak zwykle obok kilkulatków, znaleźli się też weterani. Wśród nich Andrzej Kuś, rocznik 1948.

66-latek na pływackich torach pojawił się już czwarty raz, bo jak sam podkreśla, Family Cup to świetna okazja do zmagań kilku pokoleń. Obok startów indywidualnych, można także wziąć udział w zmaganiach rodzinnych sztafet, a uzyskiwane czasy przekładają się na punkty do ogólnej klasyfikacji Amatorskich Mistrzostw Polski. Takich postaci jak Andrzej Kuś jest dużo więcej. Dotyczy to nie tylko skali kraju, ale nawet olkuskich zmagań, będących wojewódzką eliminacją. Eugeniusz Podlaszewski i Stanisław Gryciuk to kolejne barwne postacie sobotnich zawodów. Panowie są wymagający wobec swojej sportowej formy. – Czasy nie były najgorsze, ale przecież zawsze może być lepiej. Ostatnio nieco mniej trenowaliśmy – przyznali zgodnie seniorzy.

Jak zwykle pływacką rywalizację rozpoczęli najmłodsi uczestnicy Family Cup. W grupie A/K najszybciej odcinek 25 metrów pokonała Maja Rak z Klucz, która na linii mety zameldowała się po 14.13 sek spędzonych w wodzie. Tuż za nią znalazły się Klaudia Mączka i Milena Stanuch. W tej samej kategorii wiekowej, tyle że wśród chłopców, najlepiej wypadł Patryk Wójcikowski z Olkusza. Wyprzedził choćby Franka Nowackiego z Myślenic. Łącznie, zmagania przebiegały w osiemnastu różnych kategoriach. W większości z nich walka o czołowe lokaty była pasjonująca do ostatnich metrów.

Końcowym punktem weekendowych zmagań na olkuskiej pływalni był wyścig sztafetowy, do którego przystąpiło dziewięć trzyosobowych drużyn. Najszybsza okazała się rodzina Bonków, która o 12 setnych sekundy wyprzedziła familię Kocjanów. Podium uzupełnili państwo Obrzutowie.

Podczas ceremonii dekoracji, dyplomy odebrała najlepsza szóstka w poszczególnych grupach. Pierwsza trójka mogła także liczyć na pamiątkowe puchary. Jak zwykle nie zabrakło też nagród rzeczowych i losowania cennych fantów. Uczestnicy sobotnich zawodów, oprócz rywalizacji w wodzie, w czasie wolnym mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, jak również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Komplet wyników olkuskich eliminacji Family Cup w pływaniu pod adresem: http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=147

Zawody Family Cup to coroczny cykl imprez sportowych dla amatorów dyscyplin taki jak: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, snowboard, kolarstwo górskie, tenis oraz pływanie. Zawody uznawane są za jedne z najbardziej renomowanych rodzinnych rywalizacji w kraju.

Głównym organizatorem sobotniej imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

{joomplu:50952}{joomplu:50931}{joomplu:50951}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze