quickpark olkusz

W 2007 roku Gmina Olkusz za 3,5 miliona złotych sprzedała działki pomiędzy ulicą Sławkowską a drogą krajową nr 94. Od tego czasu dużo mówiło się o ewentualnym powstaniu na tym terenie nowoczesnego centrum handlowego. Znana była już nawet jego pierwotna nazwa. Budowa galerii sklepów „Galmani” ostatecznie nie doszła do skutku. Teraz wiadomo, że zastąpi ją „Quick Park”. Inwestycja ruszy wiosną 2016 roku. Jej zakończenie planuje się na rok następny.

Nowe centrum handlowo-rozrywkowe w Olkuszu będzie miało około 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Znajdzie się w nim ponad 60 markowych sklepów, kilka punktów gastronomicznych, czterosalowe kino oraz pierwszy w mieście kryty parking z 530 miejscami. – Naszym celem jest taki dobór najemców, aby w jak największym stopniu spełnić oczekiwania mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że nowoczesny obiekt z miejscami nie tylko na zakupy, ale i na miłe spędzanie czasu z rodziną i znajomymi, będzie bardzo popularnym miejscem w mieście. Obiekt będzie posiadał jedyne wielosalowe kino w powiecie. Quick Park zlokalizowany będzie w centrum, bezpośrednio przy rynku miejskim – to ważne dla klientów zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja w Olkuszu zostanie bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i stanie się nowym punktem na mapie zakupowej oraz rozrywkowej Olkusza – mówi Dominik Buczkowski, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Real 2B, będącej jednym z inwestorów.

W skład konsorcjum, które w całości pokryje koszty związane z realizacją inwestycji oprócz Real 2B wchodzi także Retail Development Management oraz fundusz Retail Parks Fund. Olkuska inwestycja jest jedną z kilkudziesięciu jakie te podmioty realizują, bądź będą realizowały w najbliższym czasie na terenie całej Polski. Otwarcie premierowego Quick Parku nastąpi w Mysłowicach, gdzie już rozpoczęły się prace budowlane. W kolejce, obok Olkusza, czekają także Sulechów, Strzegom i Konstancin, a w dalszej perspektywie również Kępno i Pułtusk.

Tym sposobem potwierdziły się zapowiedzi Piotra Kukowskiego – dyrektora zarządzającego firmą Saturn TFI, która wraz z Real 2B wprowadziły na rynek nowy produkt – fundusz inwestycyjny Retail Funds FIZ AN, inwestujący w portfolio parków i centrów handlowych w Polsce. W wywiadzie udzielonym w październiku dla portalu propertynews.pl Kukowski mówił o hicie inwestycyjnym, jakim okazała się być sieć Quick Parków. Stąd rozszerzenie sieci dystrybucji.

Koncepcja inwestycyjna nowoczesnych centrów handlowo-rozrywkowych, w tym konkretnym przypadku przeznaczona jest dla miast o populacji w granicach 20 – 100 tysięcy mieszkańców, z zasięgiem centrum obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Wedle tych liczb Olkusz okazał się być idealnym miejscem na rozbudowę ogólnopolskiej sieci.

Prace budowlane przy olkuskim Quick Parku mają ruszyć już za kilka miesięcy. Inwestorzy mówią o wiośnie 2016 roku. Cała inwestycja pochłonie fundusze rzędu 100 milionów złotych. Nowe centrum handlowe zlokalizowane będzie bezpośrednio przy „krajówce”, która jest głównym łącznikiem nie tylko dwóch stron miasta, ale także stanowi podstawowy szlak drogowy łączący Katowice z Krakowem. Planuje się, że powierzchnia handlowa Quick Park Olkusz będzie wynosiła 14 tys. mkw. W obiekcie powstanie ponad 60 lokali, a wśród nich: supermarket, salony obuwnicze, odzieżowe, drogerie, kawiarnie oraz punkty z gastronomią. Nie lada gratką będzie także czterosalowe kino.

Inwestycja ma zostać zakończona po około 12 miesiącach od jej rozpoczęcia. Zgodnie z zapowiedziami w połowie 2017 r. w olkuskim Quick Parku będzie już można zrobić zakupy, czy obejrzeć film. Dodatkowo klienci galerii skorzystają z bezpłatnego, krytego parkingu posiadającego docelowo 530 miejsc. Miastu przybędzie nie tylko sklepów, ale zapewne także miejsc pracy.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Quick Park Olkusz odpowiada firma Mallson Polska, a projekt architektoniczny został przygotowany przez biuro architektoniczne MOFO Architekci.

Jak Wam się podoba koncepcja powstania w Olkuszu nowoczesnej galerii handlowej? Czy miasto potrzebuje takiej inwestycji? Zachęcamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl.

Fot. Wizualizacja olkuskiego Quick Parku, Dawid Mrozowski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dotti
Dotti
6 lat temu

to super pomysł, dzisiejsze Galerie żyją własnym życiem , oprócz zakupów dając rozrywkę, sport i restauracje – popieram w 100% i już się cieszę na regularne używanie. Z Ogrodzieńca będzie blisko.

pipidówa olkusz
pipidówa olkusz
6 lat temu

Szkoda, że nic z tego nie powstanie. Nie w Olkuszu, w tym upadającym miasteczku.

Ixik
Ixik
7 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Damian”]Tak jak piszecie, woda w Olkuszu jest bardzo droga. Ceny za wodę w Krakowie skąd pochodzę są o połowę niższe. Ponadto z tego co słyszę od żony, ona bowiem się zajmuje rachunkami, w przedsiągu trzech lat przez które wprowadziliśmy się do Olkusza woda podrożeje ponad 100 %.
Prezes wodociągów olkuski zarabia więcej niż premier Polski za to pieprzą nam głupoty o inwestycjach. No chyba w takżwane inwestycje w kapitał ludzki czyli naszego kochanego prezesa ale to fachura. Sprawdzić sami on naprawdę zarabia więcej niż była premier takie to wodne jaja.

MILICJANT
MILICJANT
7 lat temu

[quote name=”nie towarzysz”][quote name=”emeryt nie milicjant”]To miasto kulturalnie umiera i może najwyższy czas, by go reanimować.[/quote]
”olkuski o”- trochę głupoty gadasz,bo w Krakowie i Katowicach nie patrzą na bogactwo nasi mieszkańcy KOL tylko kupują tacy biedacy jak między innymi nasi posłowie,POsłanki(mają kilometrówki,działalności gospodarcze,różne dodatki oficjalne i nieoficjalne) Ci co rozkradli i zniwelowali towarzyszko towarzysze z kółka adoracyjnego powiat olkuski i mają rej.sam.też KR,WZ.PO(lizingowe)dla zmylenia.Są też desantowcy za pośrednictwem naszych towarzyszy typu LIDIA z Wolbromia.Najpierw trzeba ruszyć koniunkturę a potem reanimować kulturę jak będzie coś w kieszeni zamiast podszewki.Najlepiej to porządek błyskawicznie w Polsce zrobił by KIM DZONG UN z Korei północnej BŁYSKAWICZNIE.[/quote]
Strasznie nieskładnie piszesz i nie wiadomo, o co Ci chodzi. Jacy POsłowie i POsłanki, jakie numery leasingowe? O czym Ty gadasz? Masz jakąś fobię? Wynika z tego, że w galeriach tylko POsłów pełowców spotkasz. Długo by te galerie chyba nie przetrwały.[/quote]
”nie towarzysz to może górnik z dołu”MILICJANCI,TO ROZUMIĄ TYLKO TY COŚ NIE KUMATY-może na ul.Górniczej nie skończyłeś Podstawowej Szkoły Wieczorowej

gumowe ucho
gumowe ucho
7 lat temu

cos tam wróble ćwierkały że galerie buduje stajnia Falenty. No to będzie się działo w Olkuszu oj .bedzie,.Ciekawe jaki dzięcioł dziuple założy do podsłuchu.

nie towarzysz
nie towarzysz
7 lat temu

[quote name=”emeryt nie milicjant”]To miasto kulturalnie umiera i może najwyższy czas, by go reanimować.[/quote]
”olkuski o”- trochę głupoty gadasz,bo w Krakowie i Katowicach nie patrzą na bogactwo nasi mieszkańcy KOL tylko kupują tacy biedacy jak między innymi nasi posłowie,POsłanki(mają kilometrówki,działalności gospodarcze,różne dodatki oficjalne i nieoficjalne) Ci co rozkradli i zniwelowali towarzyszko towarzysze z kółka adoracyjnego powiat olkuski i mają rej.sam.też KR,WZ.PO(lizingowe)dla zmylenia.Są też desantowcy za pośrednictwem naszych towarzyszy typu LIDIA z Wolbromia.Najpierw trzeba ruszyć koniunkturę a potem reanimować kulturę jak będzie coś w kieszeni zamiast podszewki.Najlepiej to porządek błyskawicznie w Polsce zrobił by KIM DZONG UN z Korei północnej BŁYSKAWICZNIE.[/quote]
Strasznie nieskładnie piszesz i nie wiadomo, o co Ci chodzi. Jacy POsłowie i POsłanki, jakie numery leasingowe? O czym Ty gadasz? Masz jakąś fobię? Wynika z tego, że w galeriach tylko POsłów pełowców spotkasz. Długo by te galerie chyba nie przetrwały.

emeryt nie milicjant
emeryt nie milicjant
7 lat temu

To miasto kulturalnie umiera i może najwyższy czas, by go reanimować.[/quote]
”olkuski o”- trochę głupoty gadasz,bo w Krakowie i Katowicach nie patrzą na bogactwo nasi mieszkańcy KOL tylko kupują tacy biedacy jak między innymi nasi posłowie,POsłanki(mają kilometrówki,działalności gospodarcze,różne dodatki oficjalne i nieoficjalne) Ci co rozkradli i zniwelowali towarzyszko towarzysze z kółka adoracyjnego powiat olkuski i mają rej.sam.też KR,WZ.PO(lizingowe)dla zmylenia.Są też desantowcy za pośrednictwem naszych towarzyszy typu LIDIA z Wolbromia.Najpierw trzeba ruszyć koniunkturę a potem reanimować kulturę jak będzie coś w kieszeni zamiast podszewki.Najlepiej to porządek błyskawicznie w Polsce zrobił by KIM DZONG UN z Korei północnej BŁYSKAWICZNIE.

zaradny felek
zaradny felek
7 lat temu

ludi, a kto wam każe pić wode. Pijcie piwko sosnowe, sikajćie pod sosną to i na ściekach zaoszczędzicie, a do obmycia darmowa fontanna rynkowa, a latem pompa strazacka.Tyle atrakcji wam burmistrz zgotował a wy jeszcze zrzędzicie.

olkuski obywatel
olkuski obywatel
7 lat temu

[quote name=”ola”]I pozamykają się lokalne sklepiki :-|[/quote]
Jedno jedyne zdanie, a 13 plusów. Kto je postawił? Zapewne bezrobotni i biedni mieszkańcy Olkusza. Otóż nie pozamykają tych sklepików. Jak ktoś chce kupić kieckę, czy koszulę w H&M, Zarze, czy innym, to pojedzie do tych sklepów. Trochę pokory olkuscy nowobogaccy.

olkuski obywatel
olkuski obywatel
7 lat temu

Artykuł o nowym centrum handlowym, a na forum połowa wpisów o cenie wody. Druga połowa to podejrzewam, że od olkuskich prywaciarzy, co to dupą trzęsą, że im się ukróci. Już tak miało być, gdy otwierali Carrefoura, Biedronki, Lidla, itp. I co? I nic. Olkuscy „biedni ciułacze” nadal mają się dobrze. Co drugi ma apartament w Bułgarii, co trzeci w Chorwacji i innych ciepłych krajach. Ale oficjalnie to dokładają do interesu. Tak się nie opłaci, że hej. Tak naprawdę to w Olkuszu nawet galerianką nie można zostać, bo gdzie? W Biedronce? Jedź do Krakowa, czy na Śląsk – mnóstwo samochodów na KOL. Po co tam jeżdżą?. Popatrzeć na bogactwo krakusów, czy ślązaków? Otóż nie. Jeżdżą na zakupy. Dlaczego zatem nie mogą zostawiać swoich pieniędzy w olkuskiej galerii? Zaoszczędzą przynajmniej na paliwie. I jeszcze jedno pytanie. Jaki to wielki zakład pracy miałoby zbudować miasto? Stocznię, kopalnię, bo jakoś nic do głowy mi nie przychodzi. Te czasy już niestety minęły. Olkuska młodzież albo siedzi w domu, albo na kawę jedzie do Krakowa, bo w Olkuszu nie ma takiego miejsca, gdzie można się spotkać, usiąść i pogadać przy kawie. To miasto kulturalnie umiera i może najwyższy czas, by go reanimować.

U.MiG.Olkusz myśliwy
U.MiG.Olkusz myśliwy
7 lat temu

[quote name=”Mickiewicz”]Kto z obecnych i byłych radnych miejskich w 2007 roku głosował za sprzedażą tego terenu. Proszę o informację na tym forum. Sprawdzimy ich poprzednie działania.[/quote]
”MIckiewicz” jak chcesz naocznie zobaczyć kto?z obecnych i byłych radnych miejskich w 2007r głosował za sprzedażą tego terenu pod real2b,to pofatyguj się w niedzielę 15XI do Krzywopłot na uroczystości 101 Rocznicy Bitwy Pod Krzywopłotami.Tam będą prawie wszyscy fachowcy(resztę smyków Ci dopiszę) niwelacji nie tylko Olkusza ale całego powiatu olkuskiego t.z. Gmin w naszym Powiecie Niwelują wszystko co się da kasują w kieszenie i bardzo dobrze się mają ,a mieszkańcy powiatu olkuskiego łapę liżą i obfite podatki dla koryciorzy płacą.Dasz Bór.

Feliks
Feliks
7 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Damian”]Tak jak piszecie, woda w Olkuszu jest bardzo droga. Ceny za wodę w Krakowie skąd pochodzę są o połowę niższe. Ponadto z tego co słyszę od żony, ona bowiem się zajmuje rachunkami, w przedsiągu trzech lat przez które wprowadziliśmy się do Olkusza woda podrożeje ponad 100 %. Spółka i Gmina widzą, że ludziska przez chwilę ponarzekają ale i tak przejdzie wszystko, więc sobie pozwalają.[/quote]

Wysokie ceny za wodę i kanalizację dopiero przed nami bo wieloetapowy projekt inwestycyjny „porządkowania gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy” chyba jest dopiero na etapie początkowym … ciekawe czy radni znają prognozy tych cen w kontekście kolejnych lat realizacji tego projektu …[/quote]
Studnie głębinową z b.dobrą wodą w Ryczówku zabetonowali.Potężny zbiornik wyrównawczy wraz z całą instalacją się wietrzy i marnuje,a łobuzy wymyślają wieloletni projekt inwestycyjny chociaż woda jest najgorsza i najdroższa w całej Polsce południowo wschodniej.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Damian”]Tak jak piszecie, woda w Olkuszu jest bardzo droga. Ceny za wodę w Krakowie skąd pochodzę są o połowę niższe. Ponadto z tego co słyszę od żony, ona bowiem się zajmuje rachunkami, w przedsiągu trzech lat przez które wprowadziliśmy się do Olkusza woda podrożeje ponad 100 %. Spółka i Gmina widzą, że ludziska przez chwilę ponarzekają ale i tak przejdzie wszystko, więc sobie pozwalają.[/quote]

Wysokie ceny za wodę i kanalizację dopiero przed nami bo wieloetapowy projekt inwestycyjny „porządkowania gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy” chyba jest dopiero na etapie początkowym … ciekawe czy radni znają prognozy tych cen w kontekście kolejnych lat realizacji tego projektu …

Damian
Damian
7 lat temu

Tak jak piszecie, woda w Olkuszu jest bardzo droga. Ceny za wodę w Krakowie skąd pochodzę są o połowę niższe. Ponadto z tego co słyszę od żony, ona bowiem się zajmuje rachunkami, w przedsiągu trzech lat przez które wprowadziliśmy się do Olkusza woda podrożeje ponad 100 %. Spółka i Gmina widzą, że ludziska przez chwilę ponarzekają ale i tak przejdzie wszystko, więc sobie pozwalają.

radny
radny
7 lat temu

[quote name=”Mickiewicz”]Kto z obecnych i byłych radnych miejskich w 2007 roku głosował za sprzedażą tego terenu. Proszę o informację na tym forum. Sprawdzimy ich poprzednie działania.[/quote]
Najbardziej o sprzedaż tego co piszesz gruntu zabiegał były cudowny radny olkuski z Kolbarku,a teraz wielki wójt małego wzrostu w Gminie Klucze.

mnmnmbska
mnmnmbska
7 lat temu

[quote name=”ale jaja!!!”]Szanowny panie Jeżyku uważam że jesteś pan wieśniak maksymalny z gatunku tych co piją wodę spod pierogów a nawet z pod parówek…[/quote]
Nie wyśmiewaj się z parówek, bo znałem przed 25-laty jedną panią co mówiła, że najlepszy rosół jest z parówek.

ale jaja!!!
ale jaja!!!
7 lat temu

[quote name=”Olkusz Centrumu”][quote name=”ale jaja!!!”]i co Wacek komentarz ci usunęli o jak mi przykro… 😆 Następny będzie pan Normalny 😆 a potem obowiązkowa wizyta u psychiatry.[/quote]
Wackowi komentarz usunęli tacy sami pajace jak Ty dupku”ale jaja!!!”[/quote]
O proszę czyli na forum zawiązał się jakiś spisek uwuwaczy komentarzy. To mi wygląda na manię prześladowczą. Zaraz napiszę szanowny pan, że ktoś pana śledzi 😀 Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza 😀

Skała
Skała
7 lat temu

Poczekajmy jeszcze trochę nowa ekipa-=-> mam nadzieję

ale jaja!!!
ale jaja!!!
7 lat temu

i co Wacek komentarz ci usunęli o jak mi przykro… 😆 Następny będzie pan Normalny 😆 a potem obowiązkowa wizyta u psychiatry.

ale jaja!!!
ale jaja!!!
7 lat temu

[quote name=”NORMALNY”][quote name=”ale jaja!!!”][quote name=”theon”]chocholi taniec z taryfą wodociągową powtarza się co roku. Wodociągi proponują podwyżki, stroskany burmistrz się niby miota ale nic nie może – nie dajmy się dłużej ogłupiać !!! Wodociągom niech się w końcu przyjrzy Prokurator, a Panu Burmistrzowi przypominam, że obiecywał tą stajnię posprzątać .[/quote]
A tobie powinien się przyjrzeć lekarz najlepiej psychiatra :D[/quote]
”ale jaja!!!”-to Ty jesteś dureń,cymbał,kretyn i pajac powinni Ci jak najszybciej założyć kaftan bezpieczeństwa i odwież do szpitala psychiatrycznego.Natomiast ”theon”-ma całkowitą rację,bo np.bardzo bogaty Olkusz,Klucze,Bukowmo,Bolesław ma najdroższą cenę wody i ścieków. Woda=1m3-/6.zł6gr/. Ścieki=1m3-/9zł.19gr/.Biedny Miechów ma cęnę wody bardzo dużo niższą.Woda=1m3-/2zł.98gr/.Ścieki=1m3=/3zł.46gr/.Różnica jest szokująca.W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM POWINNI ZNIWELOWAĆ DLA PRZYKŁADU TO KÓŁKO ADORACYJNE NAZWANE WODOCIĄGAMI W OLKUSZU[/quote]
Kobierzyn czeka…

enigma1952
enigma1952
7 lat temu

A może by tak wybudować jakiś nowy kościół, bóźnicę albo inny podobny przybytek? Można by wzorem innych miast zafundować mieszkańcom kaplicę by mogli się pomodlić przed zakupami lub po. Byłyby nowe etaty dla kieckowych. 😛

ale jaja!!!
ale jaja!!!
7 lat temu

[quote name=”theon”]chocholi taniec z taryfą wodociągową powtarza się co roku. Wodociągi proponują podwyżki, stroskany burmistrz się niby miota ale nic nie może – nie dajmy się dłużej ogłupiać !!! Wodociągom niech się w końcu przyjrzy Prokurator, a Panu Burmistrzowi przypominam, że obiecywał tą stajnię posprzątać .[/quote]
A tobie powinien się przyjrzeć lekarz najlepiej psychiatra 😀

Zbigniew
Zbigniew
7 lat temu

[quote name=”Ala”]Pracy ludziom w Olkuszu trzeba, a nie galerii handlowo-rozrywkowych. Potrzebne są zakłady pracy,które będą zatrudniac na prawdziwe umowy o pracę, a nie takie,które chcą tylko okraść pracownika. Czy się włodarze tego miasta zastanawiają nad tym problemem,zanim wyprzedadza wszystkie tereny pod hipermarkety?[/quote]
Weź już nie piernicz tych demagogi bo się niedobrze robi…

Mickiewicz
Mickiewicz
7 lat temu

Kto z obecnych i byłych radnych miejskich w 2007 roku głosował za sprzedażą tego terenu. Proszę o informację na tym forum. Sprawdzimy ich poprzednie działania.

Ala
Ala
7 lat temu

Pracy ludziom w Olkuszu trzeba, a nie galerii handlowo-rozrywkowych. Potrzebne są zakłady pracy,które będą zatrudniac na prawdziwe umowy o pracę, a nie takie,które chcą tylko okraść pracownika. Czy się włodarze tego miasta zastanawiają nad tym problemem,zanim wyprzedadza wszystkie tereny pod hipermarkety?

Logan
Logan
7 lat temu

I bardzo dobrze ze wystawia nam galerie .Sporo ludzi bezrobotnych dostanie prace .Oczywiście żeby dobrze zarabiali jeszcze.A sklepikarze i tak będą istnieć bo i tak dobrze egzystując lokują kasę w Bułgarii na Teneryfach ,Chorwacji kupując apartamentowce ale tego już nie mówią.

Jurek
Jurek
7 lat temu

Szlag mnie chce trafić jak to wodociągi się [przechwalają i teraz w zakupie sprzętu ,samochodów kosztem naszych podatków .fajnie się wydaje pieniądze i no i trzeba jeszcze Kwaśniewskiego utrzymać .To najlepiej łupnąć cenę wody i ścieków w gore a co nie można .Gdzie jesteś Romku burmistrzu.

konsumpcyjny
konsumpcyjny
7 lat temu

[quote name=”Musza z Olkusza”]Wiecie ile kosztuje woda i ścieki w Miechowie? woda:2,98 zł/, ścieki 3,46 zł.
A w Olkuszu? 6,06 zł i 9,19 zł !!! 😀 😀 😀
To prawie 3 razy drożej niż w Miechowie a oni chcą jeszcze podwyżki o ok. 25% !!! 😆
To rozbój w biały dzień!!! 😀 😆 😆 😀 😀 😀 😀
Ja nie podpisywałem z nimi umowy na sponsoring inwestycji kanalizacji Olkusza tylko na dostarczanie wody !!! Sponsora niech sobie poszukają w Urzędzie Miasta albo u siebie!!!
Szlag mnie trafia! Gdzie jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów?
Przecież komuna i centralna regulacja cen się skończyła , odbiorca wody to też konsument a nie dojna krowa nie? i co mnie obchodzi że zainwestowali? To tak jakby pracodawca nagle powiedział pracownikowi: Od jutra będziesz dostawał 70% pensji bo kupiłem sobie nowego Mercedesa do firmy :):):)[/quote]
Zlikwidowali w RYCZÓWKU STUDNIE GŁEBINOWĄ z bardzo dobrą wodą,bo by trzeba potanieć wodę.Lepiej zrobić nowe inwestycje,bo zawsze coś wpadnie do kieszeni wiadomo komu? przy budowaniu .Budowlańcy koperty wyładują i podadzą pod stołem.

Musza z Olkusza
Musza z Olkusza
7 lat temu

Wiecie ile kosztuje woda i ścieki w Miechowie? woda:2,98 zł/, ścieki 3,46 zł.
A w Olkuszu? 6,06 zł i 9,19 zł !!! 😀 😀 😀
To prawie 3 razy drożej niż w Miechowie a oni chcą jeszcze podwyżki o ok. 25% !!! 😆
To rozbój w biały dzień!!! 😀 😆 😆 😀 😀 😀 😀
Ja nie podpisywałem z nimi umowy na sponsoring inwestycji kanalizacji Olkusza tylko na dostarczanie wody !!! Sponsora niech sobie poszukają w Urzędzie Miasta albo u siebie!!!
Szlag mnie trafia! Gdzie jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów?
Przecież komuna i centralna regulacja cen się skończyła , odbiorca wody to też konsument a nie dojna krowa nie? i co mnie obchodzi że zainwestowali? To tak jakby pracodawca nagle powiedział pracownikowi: Od jutra będziesz dostawał 70% pensji bo kupiłem sobie nowego Mercedesa do firmy :):):)

konsumpcyjny
konsumpcyjny
7 lat temu

[quote name=”podwyżka opłat”][quote name=”podwyżka opłat”]Roman Piaśnik jeszcze niedawno temu protestował przeciw wysokim cenom wody i ścieków, a co teraz robi wszyscy widzimy.
Panie burmistrzu Piaśnik przecież ma pan ludzi w zarządzie Wodociągów, więc po co oni tam są? Gmina Olkusz na większościowy udział w tej spółce, a pan w artykule sponsorowanym robisz z siebie zaskoczonego propozycją wysokiej podwyżki opłat jaką złożyły Wodociągi. Panie Piaśnik ja panu nie wierzę.[/quote]

Skandal !!![/quote]
W Ryczówku kilka lat temu zlikwidowali durne(bezmózgowce) lub mądre łotry studnie głębinową z której była super dobra woda badana przez wysokiej klasy fachowców z U.J.Kraków.Obok Księżej Góry został też jako skansen ogromy zbiornik wyrównawczy.Cała INSTALACJA TEŻ ZOSTAŁA,BO przecież część Gminy Klucze było zaopatrywane z tej zabetonowanej studni głebinowej.TO JEST TAK JAK BEZMÓZGOWCY BIORĄ SIĘ ZA RZĄDZENIA .

theon
theon
7 lat temu

chocholi taniec z taryfą wodociągową powtarza się co roku. Wodociągi proponują podwyżki, stroskany burmistrz się niby miota ale nic nie może – nie dajmy się dłużej ogłupiać !!! Wodociągom niech się w końcu przyjrzy Prokurator, a Panu Burmistrzowi przypominam, że obiecywał tą stajnię posprzątać .

Smoke on the Water
Smoke on the Water
7 lat temu

Płacimy więcej niż mieszkańcy Krakowa czy Gdyni! Owszem są gminy gdzie ceny są jeszcze wyższe ale sporo jest miast gdzie są o 50% i więcej niższe.
I nie obchodzą mnie inwestycje. Na inwestycje to pozyskujcie pieniądze z budżetu państwa. Parlament Europejski przychylił się do kwestii stworzenia aktu prawnego na mocy którego obywatele mają płacić tylko za rzeczywisty koszt dostarczenia wody i chciał nie chciał będziecie musieli stawkę obniżyć.[/quote]

Dodam że mamy w Olkuszu jedną z najbardziej złych pod względem zanieczyszczenia wód do picia w Polsce, kamień to się osadza na szklance już po jej umyciu 😉 , ale np tak jak dzisiaj pada deszcz lub śnieg woda z kranu leci tłusta z przebarwieniami jak plamy benzyny do tego na serio dziwnie śmierdzi. Może warto przeczyścić rury , założyć lepsze filtry przy ujęciach a póżniej myśleć o podwyżkach. I jeszcze sprawa do ciepłowni dym z wielkiego komina coraz częściej zaczyna opadać w dół i ciągnie się dosłownie między blokami na oś.słowiki ul.jasnej i okolicach a także czuć go przy ogólniaku i ul.polnej – jest pytanie czy jest na tyle szkodliwy że może zagrażać zdrowiu mieszkańców?

podwyżka opłat
podwyżka opłat
7 lat temu

[quote name=”podwyżka opłat”]Roman Piaśnik jeszcze niedawno temu protestował przeciw wysokim cenom wody i ścieków, a co teraz robi wszyscy widzimy.
Panie burmistrzu Piaśnik przecież ma pan ludzi w zarządzie Wodociągów, więc po co oni tam są? Gmina Olkusz na większościowy udział w tej spółce, a pan w artykule sponsorowanym robisz z siebie zaskoczonego propozycją wysokiej podwyżki opłat jaką złożyły Wodociągi. Panie Piaśnik ja panu nie wierzę.[/quote]

Skandal !!!

xyz
xyz
7 lat temu

Właśnie, dlaczego artykuł sponsorowany? Aby mieszkańcy powiatu nie komentowali? Więc tak samo jak inni napiszę tutaj: już teraz ceny za wodę i ścieki SĄ CHORE i są jednymi z najwyższych w Polsce. Można sprawdzić samemu: http://www.cena-wody.pl/
Płacimy więcej niż mieszkańcy Krakowa czy Gdyni! Owszem są gminy gdzie ceny są jeszcze wyższe ale sporo jest miast gdzie są o 50% i więcej niższe.
I nie obchodzą mnie inwestycje. Na inwestycje to pozyskujcie pieniądze z budżetu państwa. Parlament Europejski przychylił się do kwestii stworzenia aktu prawnego na mocy którego obywatele mają płacić tylko za rzeczywisty koszt dostarczenia wody i chciał nie chciał będziecie musieli stawkę obniżyć.

pamiętliwy
pamiętliwy
7 lat temu

miał Olkusz fabryke garnków to ją przehulali.. jak w tym przyslowiu „miałeś chamie złoty róg ostał i sie ino sznur” ..i niemiecko-hiszpańskie galerie

też dziadek
też dziadek
7 lat temu

[quote name=”stary dziadek”]Olkusz wymiera, nawet galeria nie pomoże.Tu potrzeba zakładów pracy, żeby młodzi pozostali, a ci co wyjechali powrócili do miasta[/quote]
Dziadku zakłady w Olkuszu zostały zniwelowane zgodnie z prawem koszernym,bo nie można robić dobrej konkurencji i taniej sprzedawać od pejsowatych.Teraz macie płakać i płacić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stary dziadek
stary dziadek
7 lat temu

Olkusz wymiera, nawet galeria nie pomoże.Tu potrzeba zakładów pracy, żeby młodzi pozostali, a ci co wyjechali powrócili do miasta

mieszkaniec zPazurka
mieszkaniec zPazurka
7 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec Olkusza”]Po co w olkuszewie następne centrum handlowe? żeby pasły następne sklepiki -rodzinne firmy? Może by ktoś wciągnął do olkuskiej strefy gospodarczej na Wspólną jakieś firmy, bo unijna i gminna kasa poszła a inwestorów jak nie ma tak nie ma. Pracy potrzeba, po kulturę to sobie mieszkańcy do Krakowa jak będą mieli pieniądze pojadą… Rozumie że 3 wybitnych posłów z ziemi olkuskiej czyli: Pani Gądek, Pani Ścigaj i Pan Osuch zrobią wszystko aby tacy inwestorzy się zjawili…[/quote]

Już najwyższy czas żeby starzy posłowie coś dla Olkusza zrobili i ściągnęli do strefy inwestorów. Najwięcej w tej sprawie powinien z tej trójki zrobić pan poseł ponieważ jest w koalicji rządzącej. Teraz już nie będzie miał wymówki. Panie pośle da pan radę, bo przed wyborami nas pan zapewniał a jak nie to już już tylko bedzie tendencja spadkowa.

Mieszkaniec Olkusza
Mieszkaniec Olkusza
7 lat temu

Po co w olkuszewie następne centrum handlowe? żeby pasły następne sklepiki -rodzinne firmy? Może by ktoś wciągnął do olkuskiej strefy gospodarczej na Wspólną jakieś firmy, bo unijna i gminna kasa poszła a inwestorów jak nie ma tak nie ma. Pracy potrzeba, po kulturę to sobie mieszkańcy do Krakowa jak będą mieli pieniądze pojadą… Rozumie że 3 wybitnych posłów z ziemi olkuskiej czyli: Pani Gądek, Pani Ścigaj i Pan Osuch zrobią wszystko aby tacy inwestorzy się zjawili…

Misiek
Misiek
7 lat temu

[quote name=”Radny”][quote name=”Ernest”],[/quote]
złożyłem wniosek do budżetu miasta i gminy na 2016 na stworzenie na stworzenie Strategii rozwoju sieci komunikacyjnej i transportu dla naszej gminy. Celem takiego dokumentu ma być ocena obecnego stanu systemu transportowego w mieście oraz sformułowanie celów, priorytetów i działań, które w przyszłości powinny stać się podstawowym instrumentem kreującym politykę transportową Rady Miejskiej i Pana Burmistrza. Polecam też tekst interpelacji:
http://bip.malopolska.pl/umigolkusz/Article/get/id,1087991.html
Problem w tym, że rada miejska składa się z 21 osób. 3/4 z nich pomyliło funkcje sołtysa z radnym[/quote]

Ten radny porównujący innych do sołtysa nie rozumie funkcji społecznej jaką mu powierzyli wyborcy. Wyśmiewa się z sołtysów a przecież sołtys też jest wybierany w wyborach bezpośrednich przez zebranie mieszkańców danej wsi. Panie radny nigdy nie będziesz dobrym rajcą miejskim, ponieważ nie rozumiesz ludzi bo jesteś za młody, masz dopiero ponad 20 lat i nosisz jeszcze krótkie porteczki podtrzymując je w zębach by ci nie spadły bo jak by się tak stało, to byś się tylko ośmieszył. Ale kiedyś ci spadną. Takie interpelacje o strategii to psu na budę. Widać, że twoja buta cię zgubi.

Xsawer
Xsawer
7 lat temu

Pan poseł Jacek potrafi. On wam to wszystko załatwi. Już widzę jak wszyscy pieją z zachwytu.

pavv
pavv
7 lat temu

I tak nic z tego nie wyjdzie. Zrobią analizy i okaże się, że to co mamy czyli Kerfury, Biedry, Lidle i Aldie wystarczą. Ja nie widzę, aby rzeczony biznes wypalił… chociaż z drugiej strony może ceny najmu lokali na rynku spadną do rozsądnego poziomu bo od paru lat są porównywalne z cenami najmu na Floriańskiej w Krakowie.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”podwyżka opłat”]Roman Piaśnik jeszcze niedawno temu protestował przeciw wysokim cenom wody i ścieków, a co teraz robi wszyscy widzimy.
Panie burmistrzu Piaśnik przecież ma pan ludzi w zarządzie Wodociągów, więc po co oni tam są? Gmina Olkusz na większościowy udział w tej spółce, a pan w artykule sponsorowanym robisz z siebie zaskoczonego propozycją wysokiej podwyżki opłat jaką złożyły Wodociągi. Panie Piaśnik ja panu nie wierzę.[/quote]

A czy Poseł Jacek Osuch zajmie w tej sprawie stanowisko czy pomilczy jak w sprawie szpitala czy powie po prostu – „dacie radę” …

podwyżka opłat
podwyżka opłat
7 lat temu

Roman Piaśnik jeszcze niedawno temu protestował przeciw wysokim cenom wody i ścieków, a co teraz robi wszyscy widzimy.
Panie burmistrzu Piaśnik przecież ma pan ludzi w zarządzie Wodociągów, więc po co oni tam są? Gmina Olkusz na większościowy udział w tej spółce, a pan w artykule sponsorowanym robisz z siebie zaskoczonego propozycją wysokiej podwyżki opłat jaką złożyły Wodociągi. Panie Piaśnik ja panu nie wierzę.

Stachu
Stachu
7 lat temu

Wszyscy psioczą, że padną sklepiki i że nikt nie będzie kupował. Ciekawe…
Jakoś pod galeriami w Krakowie, Katowicach czy Dąbrowie pełno samochodów na olkuskich blachach!! To co, tam można kupować ale już w Olkuszu nie??
W Olkuszu nie padną żadne „sklepiki” bo galeria to nie spożywczak z osiedla czy „gospodarstwa domowego” ze szklankami. Głównie ciuchy średnich cen, które i tak olkuszanie kupują poza Naszym miastem.
Nowe miejsca pracy, podatek, ożywienie miejsca. Jedyny minus to kino w MDK pewnie całkiem padnie.

xxxxxxxx
xxxxxxxx
7 lat temu

[quote name=”Bona sera”]Po co biednemu kwiaty jak wazonu nie ma.[/quote]
Użyje słoika

jestem za galerią
jestem za galerią
7 lat temu

[quote name=”Ciekawa”]Kto to wymyślił, komu to potrzebne, kogo pytali, może referendum by się przydało skoro już wszystko mamy a nie mamy jeszcze takich głupich galerii. Żeby było gdzie łazić w sobotnie i niedzielne popołudnia bez sensu.[/quote]
A skąd wiadomo, że głupia galeria? Jeszcze nie powstała a już wiedzą jak tam będzie. Nie ma obowiązku tam chodzić. Ale innym nie powinno zabraniać się. Wolna wola każdego. Młodzież pójdzie do kina a nie do budki z piwem. Referendum zachciewa się ludziom. To co – może kolejny bar zamiast galerii? Nie wszyscy w niedzielę muszą iść do kościoła tak jak nie muszą robić zakupów w galerii. Lepiej żeby teren niszczał?

exist
exist
7 lat temu

[quote name=”Clemense”]Aktualnie w Olkuszu jest jedna przyzwoita kawiarnia w rynku, gdzie można się napić dobrej kawy, herbaty, czy nawet piwa. W zależności od pory roku można to zrobić na zewnątrz. Ale ja tam tłoku nigdy nie widziałem. Pytam kto wypełni tą ogromną powierzchnię sklepików markowych, kina, restauracji czy tam jeszcze czegoś w planowanym do budowy centrum rozrywkowym. Olkuszowi potrzebna jest inwestycja w postaci dużego zakładu pracy. I na takie obiekty powinniśmy zachować jeszcze nie sprzedany majątek w postaci działek budowlanych. Bez pojęcia, bez pojęcia.[/quote]

Napisz od razu co ten duży zakład miałby produkować i gdzie sprzedawać to co wyprodukuje i wtedy twoja wypowiedź będzie mądra bo w tej formie jest niestety tylko życzeniowa

fx
fx
7 lat temu

Wszystkim hura-optymistom polecam bloga http://przeliczeni.blox.pl/html.
Facet opisuje ciemną stronę takich małych galerii.

Icek
Icek
7 lat temu

Do siundu i do żiundu noś śtarćy,a wy tyrać płakać i płaćić durnie konieć dyśkuśi.