silver games olkusz 5

W najbliższą sobotę, 6 września, rozpocznie się pierwsza edycja imprezy „Olkusz Silver Games”. Wtedy też nastapi oficjalne otwarcie Silver Parku przy ul. Głowackiego w Olkuszu. Oprócz licznych ekstremalnych atrakcji najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będą zawody Skate & BMX.

W sobotę skatepark przejmą deskorolkowcy, którzy wezmą udział w siódmym przystanku „ Skateboardowego Grand Prix Polski”, które przez cały rok odbywało się w największych skateparkach w Polsce, spełniających wymagania „Polskiej Asocjacji Skateboardingu”.

Swoją obecność w Olkuszu zapowiedziało już wielu „topowych” skaterów z całej polski, w tym m.in. Andrzej Kwiatek, Tomasz Ziółkowski, Jasiek Zborowski, zeszłoroczny zwycięzca „GP” Andrzej Podsiadło, który w tym roku będzie reprezentował Polskę, w finale prestiżowych zawodów „Red Bull Skate Arcade” w Barcelonie, czy zwycięzca tegorocznej „Ligi Zagłębia” Szymon Kuś.

Niedziela będzie dniem dla fanów rowerów BMX. Dyscyplina ta już od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi w Polsce, a na „Silver Games” nie zabraknie takich osobistości jak chociażby Piotr Leszczyński znany z niesamowitych wręcz lotów i kreatywności w wykorzystaniu skateparkowych przeszkód, Patryk Pieta – młody zawodnik specjalizujący się w konkurencji „street”, czy Timur Lemur, który kilkanaście dni temu zajął czołową pozycję na zawodach w Myślenicach. Zawody w obu konkurencjach odbędą się w lubianej przez startujących formie „Jam Session”. Zawodnicy będą startowali w kilku osobowych grupach, co zapewnia wysoki poziom imprezy i spektakularne tricki.

Olkuski Skatepark, pomimo że został oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu, już cieszy się w Polsce bardzo dobrą sławą i jest uznawany za jeden z lepszych tego typu obiektów w Polsce.

Oprócz samych zawodów podczas „Olkusz Silver Games” będzie można spróbować jazdy na skimboardzie, longboardzie, monocyklu czy poskakać na specjalnej poduszce „fly bag”.

Organizatorzy przewidzieli również ciekawe wydarzenia muzyczne, których główną gwiazdą będzie Bas Tajpan.
Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie http://www.mosir.olkusz.pl/

MOSiR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
felik100
felik100
9 lat temu

wszystko łanie i pięknie tylko jeszcze nie ma dobrego kina w Olkuszu 😀 😆

al
al
9 lat temu
Odpowiedz do  felik100

Jest 3D, nowe przecież.

misiek
misiek
9 lat temu

Na drogach dojazdowych do Silver Parku proponuję zorganizować zawody w jeździe terenowej.