rajd bukowno

Aż 821 rowerzystów z 62 różnych miejscowości wzięło udział w trzynastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę z napisem „Małopolska myśli o Tobie”. Fundatorem pamiątek było Województwo Małopolskie, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Marek Sowa.

Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele władzy lokalnej, którzy także wsiedli na rower i z całą grupą ruszyli na trasę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna oraz napoje. Nie zabrakło również tradycyjnego losowania nagród. Tym razem pięć rowerów górskich trafiło do Jakuba Forysia, Karoliny Dąbek, Magdaleny Szlęzak-Sroki i Andrzeja Banysia (wszyscy z Bukowna) oraz Anny Piotrowskiej z Libiąża.

– Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

– Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu.

Fot. organizatorzy rajdu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze