sgo 1

24 i 25 sierpnia, w Parku Rekreacyjno- Krajobrazowym „Silver Park”, przy ul. Głowackiego, odbędzie się Festiwal Sportów Ekstremalnych Olkusz Silver Games. W sobotę podczas Eliminacji Mistrzostw Polski. będą rywalizowali najlepsi w Polsce zawodnicy jeżdżący na deskorolce. Impreza jest jednym z kilku przystanków eliminacyjnych przed finałem, który odbędzie się 14 i 15 września w Gdyni.

W tym roku imprezę z tego cyklu gościły już: Bolesławiec, Szczytna, Warszawa, Kraków, Zakopane i Sosnowiec. A przed nami jeszcze Katowice, Olkusz, Nieporęt i Trzebinia. Na każdym z przystanków zwycięzcy oprócz nagród, mogą zdobywać „dzikie karty” uprawniające do startu w finale.  Warto dodać, że deskorolka została ogłoszona dyscypliną olimpijską i w 2020 r. zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
 
W Olkuszu, Mistrzostwa Polski w Deskorolce będą rozgrywane w trzech kategoriach: Open oraz Girls i Junior. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu imprezy od godz. 9:00 w biurze zawodów na terenie Silver Parku przy ul. Głowackiego w Olkuszu. Finał w kat. Open przewidziany jest na godz. 15.00. Nie zabraknie również bardzo widowiskowej konkurencji na najlepsze ewolucje: Highest Ollie i Best trick”,

O godz. 16,00, tuż po wręczeniu nagród Mistrzostw Polski w Deskorolce, tysiącem barw rozbłyśnie Eksplozja Kolorów. To druga edycja barwnej zabawy w Olkuszu. Impreza, której nie trzeba przedstawiać. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników to znaki rozpoznawcze tej barwnej inicjatywy. Raperskim slangiem, podobnie jak w ubiegłym roku, przemówią ci, którzy walczą z używkami i chcą szerzyć dobre i zdrowe podejście do tematu. Profilaktyka używkowa w Olkuszu będzie nosić hasło: „Dajemy czadu bez dopalaczy”. Eksplozji kolorów towarzyszy muzyka, a wystąpią m. in. raper B.R.O. oraz DJ Dan. Wstęp na wszystkie koncerty jest WOLNY!!!

W niedzielę 25 sierpnia kolejnej dawki sportowych emocji sportowe dostarczą Ogólnopolskie Zawody w Hulajnodze i BMX. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu imprezy od godz. 10:00 – hulajnoga oraz od godz. 14:00 – BMX w biurze zawodów na terenie Silver Parku przy ul. Głowackiego w Olkuszu. W obu konkurencjach obowiązuje wpisowe w wysokości 15,00 zł/osoba.
Od godziny 11.00 rusza aktywna strefa animacji i promowanie zdrowego trybu życia „Żyj bez używek”, gdzie m.in. będą zabawy integracyjne z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami, wielkie bańki mydlane, modelowanie baloników, strefa z rurkami konstrukcyjnymi, profesjonalne malowanie buziek/rączek, liczne konkurencje i zabawy sportowe.
Od godz. 14 rozpocznie się mini eksplozja kolorów. Dlatego mini, bo przeznaczona jest dla dzieci i ich rodziców. Jeśli nie wiecie co to wyrzut kolorów holi, to musicie przyjść, zobaczyć i zanurzyć się w kolorowej chmurze. Wtedy też pojawi się iluzjonista ze swoimi magicznymi sztuczkami.

Przez dwa dni imprezy na terenie Silver Parku na głodnych i spragnionych będzie czekać strefa foodtrack’ów.

Organizatorami imprezy są Miasto i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Polish Skate Federation i Fundacja Kultury Deskorolki.

Do zobaczenia w Silver Parku !!!

MOSiR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o