boiskosp3a

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Młodzi mieszkańcy Olkusza, uczniowie szkół podstawowych, coraz chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych, szukając alternatywy dla spędzania czasu przy komputerze.Młodzi mieszkańcy Olkusza, uczniowie szkół podstawowych, coraz chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych, szukając alternatywy dla spędzania czasu przy komputerze. Specjalnie dla nich w Gminie Olkusz planowane jest utworzenie nowych oddziałów sportowych, do których nabór rozpocznie się już w poniedziałek.

– Obserwując pozytywny trend wśród olkuskiej młodzieży, która aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia sportowe, zdecydowałem o poszerzeniu oferty edukacyjnej w zakresie wychowania fizycznego w roku szkolnym 2018/2019. Zostaną uruchomione trzy dodatkowe oddziały sportowe – informuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W Szkole Podstawowej Nr 2 (ZSPI) uczniowie klasy pierwszej będą mieć do wyboru akrobatykę lub pływanie. W Szkole Podstawowej Nr 4 uczniowie klasy czwartej zgłębią tajniki piłki siatkowej, a w Szkole Podstawowej Nr 9 powstanie klasa szósta o profilu piłka ręczna dziewcząt i piłka nożna chłopców.

W chwili obecnej Gmina Olkusz finansuje lub dofinansowuje wiele typów zajęć sportowych w olkuskich szkołach. Od dwóch lat realizowane są dwa programy ministerialne dla młodzieży: „Lekkoatletyka dla Wszystkich (SP Nr 3 i SP Nr 5)” oraz „Szkolny Klub Sportowy (SP 1, SP 4, SP 9, SP Gorenice, SP Osiek, SP Zederman)”. Od kilku lat dzieci i młodzież uczą się gry w szachy w ramach programu „Akademia Karpowa”. Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji w-f obowiązkowo pływają. Z kolei w klasach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 4 funkcjonują tak zwane klasy usportowione o zwiększonej liczbie zajęć wychowania fizycznego.

– Klasy sportowe nie są objęte rekrutacją obwodową. Może być do nich przyjęte każde dziecko, które zaliczy egzamin sprawnościowy. Nabór będzie trwał od 26 lutego do 14 marca 2018 roku. Zapisu dokonuje się w wybranej szkole – informuje Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

Jak podkreśla burmistrz Roman Piaśnik, władze miasta bardzo przychylnym okiem spoglądają na wszelkie inicjatywy związane z rozwojem fizycznym młodzieży i inwestuje w infrastrukturę sportową w podległych jednostkach oświatowych. I tak przy Szkole Podstawowej Nr 4, Nr 9 i Nr 10 zmodernizowano istniejące boiska, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 powstał kompleks nowoczesnych boisk. Kolejne już tej wiosny będą do dyspozycji uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żuradzie.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w Gminnym Programie Rewitalizacji w ciągu trzech lat boisko powstanie przy Szkole Podstawowej Nr 1, zmodernizowane zostaną sale gimnastyczne w Zespole Szkolno – Przedszkolym Integracyjnym Nr 1 i nowy blask zyska stadion na Czarnej Górze. Również kryta pływalnia jest systematycznie remontowana i modernizowana. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z basenu używając Karty Multisport. Od dwóch lat w sezonie zimowym działa lodowisko, z którego bezpłatnie korzysta młodzież (także ze szkół ponadpodstawowych) w ramach lekcji w-f.

– Nasi młodzi mieszkańcy oczekują zróżnicowanej oraz bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. Odpowiedź na te oczekiwania traktuję jako priorytet, ponieważ rozwój kompetencji i zapewnienie ciekawych zajęć dodatkowych rozwija dzieci i młodzież, dając im lepszy start w dorosłe życie – uważa burmistrz Roman Piaśnik.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
haha
haha
6 lat temu

[quote name=”Zimnodolski”][quote name=”goniec”]a na klub sportowy KS Olkusz lekkoatletyka obcięli dotację z 12 000 zł do 2 000 zł…tak wspierają olkuski sport hehe :lol:[/quote]
A kogo mają wspierać starych repów po 40 lat co biegają rekreacyjnie. Teraz liderem w szkoleniu lekkoatletycznej młodzieży jest Kłos Olkusz.8)[/quote]

Biegają,jeżdżą na zawody, trenują 2-3 razy w tygodniu,osiągają dobre wyniki, wygrywają zawody, zdobywają medale… i to dużo młodsi niż 40….ale co ty możesz o tym wiedzieć ? nic…ty potrafisz tylko opluwać ludzi …idź sobie pobiegać po wsi z burkami w Zimnodole 😀 😆

drineczek
drineczek
6 lat temu

[quote name=”Zimnodolski”][quote name=”goniec”] A Rychu Jałowiec to sobie może pobiegać wokół nocnego na Żuradzkiej [/quote]
A gdzie na Żuradzkiej jest nocny?
Dołączę do Rycha.
Razem będzie raźniej 😛 😛

Zimnodolski
Zimnodolski
6 lat temu

[quote name=”goniec”]a na klub sportowy KS Olkusz lekkoatletyka obcięli dotację z 12 000 zł do 2 000 zł…tak wspierają olkuski sport hehe :lol:[/quote]

A kogo mają wspierać starych repów po 40 lat co biegają rekreacyjnie. Teraz liderem w szkoleniu lekkoatletycznej młodzieży jest Kłos Olkusz. A Rychu Jałowiec to sobie może pobiegać wokół nocnego na Żuradzkiej 8)

majk
majk
6 lat temu

„Również kryta pływalnia jest systematycznie remontowana i modernizowana.”
Na czym ma polegać ta modernizacja basenu? Za kadencji Piaśnika i obecnej dyrekcji szkoły nic się tam nie robi, poza bieżącym zabezpieczeniem instalacji i pomp… W odróżnieniu do innych pływalni jak Chrzanów, Trzebinia, Łazy – Olkusz jest daleko w tyle. Dobrze ktoś napisał, że do naszego basenu to można sobie tylko wejść i pomoczyć, bo żadnych innych atrakcji na nim nie ma… Bo nawet popływać się nie da,tyle ludzi chodzi.

Wkurzony
Wkurzony
6 lat temu

[quote name=”goniec”]a na klub sportowy KS Olkusz lekkoatletyka obcięli dotację z 12 000 zł do 2 000 zł…tak wspierają olkuski sport hehe :lol:[/quote]
2000 zł na lekkoatletyke na rok, czyli tyle ile zaplacono za ten jeden artykuł.

goniec
goniec
6 lat temu

a na klub sportowy KS Olkusz lekkoatletyka obcięli dotację z 12 000 zł do 2 000 zł…tak wspierają olkuski sport hehe 😆

www
www
6 lat temu

Taaa pisać może każdy. Olkusz osiedle Glinianki i boisko przy szkole podstawowej nr 5. Nie ma jak wydać 140 000zł na budowę boiska ze zwykłą trawą, gdzie w założeniu projektowym jest napisane max czas użytkowania 3 godziny dziennie bo będzie to ziemne klepisko w innym razie.Czy nie lepiej było dołożyć i wybudować boisko wielofunkcyjne takie jak przy ekonomiku czy mechaniku, które kosztowało 220 000zł?

Owieczka Doli
Owieczka Doli
6 lat temu

Wreszcie w tym mieście ktoś dostrzega potrzeby przeciętnych mieszkańców. Mam dzieci akurat na tym etapie i to dla mnie bardzo wazna informacja. Faktem jest, że wiele się zmienia na dobre jeśli chodzi o sport.

Mama
Mama
6 lat temu

Bardzo mnie cieszy ta inicjatywa. Jedna uwaga dotycząca basenu w 4 klasach podstawówki. Dzieci z innych szkół nie pływają, dzieci się moczą w basenie. Dziecko które nie potrafi pływać, po roku dalej pływać nie potrafi. W szkole podstawowej nr 2 funkcjonuje OMEGA i są tam fachowcy. Może dzieci na czas basenu powinny być oddawane pod opiekę wykwalifikowanych szkoleniowców? Zakładam ze efekty byłyby lepsze