jarosinski2

Niespełna 20-letni Łukasz Jarosiński z Olkusza może pochwalić się nie lada wyróżnieniem. Znalazł się w gronie trzech studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy otrzymali stypendia międzynarodowego koncernu ABB.

Co roku firma, zajmująca się nowymi technologiami, wspiera w nauce trzech studentów pierwszego roku, oferując im nie tylko pomoc materialną, ale i możliwość zdobywania zawodowego doświadczenia. Łukasz Jarosiński studiuje na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Stypendium przyznano mu na rok, w wysokości 1000 złotych miesięcznie. Dodatkowo otrzymał 3 tys. złotych na sprzęt komputerowy.

– W firmie zwracają uwagę przede wszystkim na wyniki w nauce, udział w różnych projektach, społeczną działalność na rzecz szkoły, umiejętność pracy w zespole. Złożyłem wniosek, zaproszono mnie na rozmowę, która trwała ponad godzinę. Musiałem też przedstawić opinię dwóch moich nauczycieli ze szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz dwóch wykładowców z AGH. Otrzymałem pozytywne rekomendacje od Marii Piasny i Teresy Kosiarskiej oraz dr Lucjana Pytlika i prof. dra hab. Mariusza Przybycienia  – opowiada Łukasz.

Każdy stypendysta ma swojego mentora, czyli osobę, która kontroluje postępy studenta, ale i mu pomaga. Jeśli  spełnia on wymogi firmy, istnieje możliwość przedłużenia stypendium na kolejne lata studiów. – Zobowiązałem się do pracy na rzecz firmy oraz pilnej nauki, średnia ocen musi wynosić powyżej 4,5. Pierwszy semestr studiów zakończyłem ze średnią 5,0. Poza tym kilkakrotnie odwiedzę siedzibę firmy w Szwajcarii, a w wakacje czeka tam na mnie staż. Aby nie stracić stypendium, nie mogę być karany ani ściągać na egzaminach – dodaje Łukasz Jarosiński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piasny
piasny
8 lat temu

Słyszałam Łukasz o kolejnych sukcesach!!! Gratulacje, pamiętaj zawsze o Olkuszu 🙂

kmitał
kmitał
9 lat temu

Stawiajmy na młodych!

mistrz
mistrz
9 lat temu

Słyszałem Łukaszu o Twoim wyjeździe do Szwajcarii, gratuluję !! Wspinaj się wyżej i pamiętaj kiedyś o Olkuszu 🙂
Jacek B.

miastowi
miastowi
10 lat temu

Ruszaj w świat i go zdobywaj Łukaszu, bo jesteś młody, zdolny i piękny! Trzymamy za Ciebie kciuki z myślą, że jeszcze o Tobie usłyszymy.
Rodzina z centrum miasta.

Kantor
Kantor
10 lat temu

Z wyjazdem poczekaj aż frank stanieje 😀

skaut
skaut
10 lat temu

Chłopie, Ty jesteś po prostu niemożliwy 🙂 tak życzliwego, kulturalnego i inteligentnego człowieka jeszcze nie spotkałem. Pozdrowienia od całej rodziny!

niezla-dzis-pogoda
niezla-dzis-pogoda
10 lat temu

Łukasz! Szczerze gratuluję sukcesu, podziwiam inteligencję, zdolności i pracowitość. Świat stoi przed tobą otworem – wykorzystaj to, bo jak widać choćby z postów pod tym tekstem, ludziom uziemionym w Olkuszu szybko i nieodwracalnie zaczyna walić w dekiel. Powodzenia na szerokiej drodze!

Nobel nie Abel
Nobel nie Abel
10 lat temu

No dobra, wróćmy do Nobla 🙂 . Świat już się przymierza do przyznania Nagrody Nobla FIZYKOM Einsteinowi i Hawkingowi za udowodnienie nieistnienia boga! 🙂
bóg nie istnieje, zachęcam do podróży w PRAWDĘ miast do powtarzania w kółko nic nie znaczących, nudnych i nieprawdziwych, a wymyślonych przez kościół – BREDNI! Tu możecie zacząć tę fascynującą podróż:

http://www.youtube.com/watch?v=DzsRuD9KlhQ&feature=related

Olkusza Ninka
Olkusza Ninka
10 lat temu

[quote name=”Myśliwy”]
To oczywiste! Nobla przyznają w każdej dziedzinie, ZA NAJBARDZIEJ CWANE i WYRACHOWANE KŁAMSTWA i OSZUSTWA także! :lol:[/quote]

Kościół ze swoimi dwutysiącletnimi kłamstwami nadaje się bardziej do Księgi Guinessa niż do Nobla! 😆 😆 😆

Myśliwy
Myśliwy
10 lat temu

[quote name=”kościelny”]… Nie ma? To za co dają nagrody Nobla w łączeniu prawd kościelnych z naukowymi? 🙂
Pozdrawiam[/quote]

To oczywiste! Nobla przyznają w każdej dziedzinie, ZA NAJBARDZIEJ CWANE i WYRACHOWANE KŁAMSTWA i OSZUSTWA także! 😆

kościelny
kościelny
10 lat temu

Cytuję Myśliwy:
„I biorąc to wszystko pod uwagę należy wątpić w wiedzę i wiarygodność przyszłych polskich fizyków i naukowców, albo bozia, albo fizyka – wspólnego mianownika dla wiedzy i fikcji NIE MA”
Nie ma? To za co dają nagrody nobla w łączeniu prawd kościelnych z naukowymi? 🙂
Pozdrawiam

Myśliwy
Myśliwy
10 lat temu

[quote name=”pan Anonim”] Myśliwy – zobacz, Łukasz był także ministrantem i lektorem, więc już nawet ministrantów nam kradną :)[/quote]

Studia na Wydziale Fizyki oraz Informatyki powinny go ostatecznie przekonać, że będąc ministrantem i lektorem po prostu tracił swój czas. Poza tym uczęszczał do olkuskiego Pierwszego Liceum na którym swoje łapska od dawna trzyma Kuria Biskupia, właściwie to nie wiem, czemu I Liceum nie nazywa się jeszcze katolicko-fanatycznym?! 😆

I biorąc to wszystko pod uwagę należy wątpić w wiedzę i wiarygodność przyszłych polskich fizyków i naukowców, albo bozia, albo fizyka – wspólnego mianownika dla wiedzy i fikcji NIE MA 😉

z olkusza
z olkusza
10 lat temu

Rzadko, ale czasami jestem dumny, że jestem olkuszaninem.
Dziękuję Ci Łukasz za takie momenty 🙂

pan Anonim
pan Anonim
10 lat temu

@Myśliwy – zobacz, Łukasz był także ministrantem i lektorem, więc już nawet ministrantów nam kradną :< A co do artykułu to naprawdę wielkie gratulacje, marzę o takich sukcesach, ale widać marzenia nie wystarczają 🙂

Sandra
Sandra
10 lat temu

mrr Lukaszku ale bym Cie chrupnela 🙂

Myśliwy
Myśliwy
10 lat temu

[quote name=”Ktos z olkusza”]No to kradną nam już najlepszych..[/quote]

W świat idą „myślący”, a nam w Olkuszu zostają sami katecheci i ministranci. Taki już naszego miasta los! 🙁

Anonymous222
Anonymous222
10 lat temu

.. u nas nie docenia się najlepszych, więc sukcesem kogoś jeśli jego starania zostaną zauważone i docenione.

Ktos z olkusza
Ktos z olkusza
10 lat temu

No to kradną nam już najlepszych..

ania
ania
10 lat temu

Gratulacje 🙂 !