orbita swierklany

Fantastyczny debiut zanotowali zawodnicy Orbity Bukowno z rocznika 2006. W swoim pierwszym w życiu turniejowym starcie zwyciężyli w dobrze obsadzonych zawodach w Świerklanach w powiecie rybnickim! Zespół ośmiolatków Orbity prowadzony i budowany od września przez czeskiego szkoleniowca Radima Zouhara do tej pory rozgrywał tylko mecze sparingowe. I choć ich wyniki musiały napawać optymizmem (sześć zwycięstw i tylko jedna porażka z Gwiazdą Ruda Śląska) zapewne nikt w klubie nie zakładał, że turniejowy debiut będzie aż tak bardzo udany. Zwłaszcza, że impreza w Świerklanach była naprawdę dobrze obsadzona, a los już w pierwszym meczu skojarzył Orbitę z pechową dla niej Gwiazdą. Rewanż za porażkę we własnej hali udał się jednak w pełni co dodatkowo uskrzydliło zespół z powiatu olkuskiego przed dalszymi grami. Boleśnie odczuli to gospodarze, a szczególnie dotkliwie zespół Pioniera Tychy, który wymieniany był w gronie faworytów, i który w całym turnieju spisywał się bardzo dobrze. W całym, z wyjątkiem meczu z Orbitą. Ta w trzech pierwszych akcjach strzeliła tyszanom trzy gole co zupełnie ich podłamało. Skończyło się pogromem 10:1 i w hali nikt nie miał już wątpliwości kto wyrasta na głównego kandydata do triumfu.
Półfinały były dramatyczne. Najpierw wspomniane Tychy w samej końcówce straciły prowadzenie z AKS-em Chorzów poczym poległy w rzutach karnych, a potem na parkiecie rozgorzał dramatyczny bój Orbity z APN-em Knurów. W zgodnej opinii obserwatorów był to przedwczesny finał turnieju. Oba zespoły miały po trzy znakomite szanse. Żadnej nie wykorzystały. W ostatnich sekundach Orbitę desperacko odważną paradą uratował bramkarz Patryk Curyło, a był to dopiero początek jego wyczynów. W serii rzutów karnych, przy rewelacyjnym dopingu z dwóch stron, napięcie sięgało zenitu. Knurów trafia w poprzeczkę, ale sędzia nakazuje powtórkę, bo nie było gwizdka. Kilka nerwowych sekund, ale po chwili strzelec znów zawodzi. Strzela obok, za to Łukasz Trepka do siatki i Orbita prowadzi. Rywal wyrównuje, Filip Blecharczyk trzyma jednak nerwy na wodzy i pewnie trafia. Knurów musi wykorzystać karnego by zostać w grze, ale Patryk Curyło wygrywa próbę nerwów, wspaniale broni i to Orbita jest w finale!

Finał zaczyna się dla podopiecznych trenera Zouhara źle, od szybko straconej bramki z rzutu wolnego. Ataki Orbity nie przynoszą efektu, aż dopiero Filip Blecharczyk z rogu tak dokręca piłkę, że bramkarz sam wpycha ją sobie do bramki. Orbita idzie za ciosem czego efektem kolejne gole. Po bramce kapitana Borysa Woźniczko na 3:1 staje się jasne, że zwycięstwa już nie odda. Ostatecznie zwycięża rywala wynikiem 5:1.

– Cieszymy się bardzo, radość wspaniała, moi kochani chłopcy spisali się znakomicie – dzieli się wrażeniami trener Zouhar. – Wiemy jednak, że to dopiero początek drogi by kiedyś zostali wspaniałymi piłkarzami i że tym sukcesem bardzo wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę. Nie boimy się jednak tego, bo lubimy ciężko pracować i wierzymy, że ten sukces przyciągnie do nas kolejnych utalentowanych chłopców z rocznika 2006, których cały czas szukamy i gorąco zapraszamy na treningi.

18.01.2014 – Puchar Wójta Gminy Świerklany pod patronatem Posła Parlamentu Europejskiego Bogdana Marcinkiewicza

grupa B
Orbita Bukowno – Gwiazda Ruda Śląska 3:0
Bramki dla Orbity: Blecharczyk 2, Niklas
Orbita Bukowno – Forteca Świerklany 7:0
Bramki dla Orbity: Blecharczyk 3, Szmidt 2, Gałka, Woźniczko
Orbita Bukowno – Pionier Tychy 10:1
Bramki dla Orbity: Blecharczyk 2, Szmidt 2, Woźniczko 2, Trepka, Niklas, Płonka, Gałka

Półfinał
Orbita Bukowno – APN Knurów 0:0 (karne 2:1)
Bramki dla Orbity w serii rzutów karnych: Trepka, Blecharczyk

Finał
Orbita Bukowno – AKS Wyzwolenie Chorzów 5:1
Bramki dla Orbity: Blecharczyk 2, Woźniczko 2 i samobójcza

TABELA KOŃCOWA:
1. Akademia Piłkarska ORBITA Bukowno
2. AKS WYZWOLENIE Chorzów
3. Akademia Piłki Nożnej Knurów
4. TKKF PIONIER Tychy, GWIAZDA Ruda Śląska, MKS ZABORZE Zabrze, SIATEX-POL Rybnik, FORTECA Świerklany

Orbita 2006/07: Patryk Curyło – Łukasz Trepka, Borys Woźniczko (kapitan), Paweł Szmidt, Filip Blecharczyk – Bartosz Płonka, Jan Tomczyk, Igor Gałka, Hubert Niklas. Trener Radim Zouhar, drugi trener Marek Curyło, kierownik drużyny Marcin Niklas.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miłosz Gumółka
Miłosz Gumółka
8 lat temu

🙄 niezłe

Miłosz Gumółka
Miłosz Gumółka
8 lat temu

250 goli to dużo 😛