Najpierw Korona Kielce, później Wisła Kraków, a w lipcu Górnik Zabrze gościły już przy Leśnej w Wolbromiu. To niewątpliwy sukces wolbromskich działaczy, którzy dbają zarówno o promocję klubu, jak i dobry wizerunek miasta. W piątek piłkarskich kibiców czeka kolejna gratka. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach, na obiekt Przeboju zjadą ekstraklasowe: Ruch Chorzów i Korona Kielce.

Wolbrom stał się ważnym ośrodkiem na mapie polskiej piłki. Kilka miesięcy temu klubowi działacze rozesłali ofertę użyczenia swojego boiska do meczów sparingowych ekstraklasowym klubom, które chętnie wybierają grę na obcych obiektach, oszczędzając tym samym własne murawy. Przebój nie dość, że przyjmie u siebie potentatów krajowego futbolu, to jeszcze na tym zarobi. A w Wolbromiu dobrze czują się przede wszystkim kielczanie, już po raz drugi rezerwując sobie stadion.

W piątek naprzeciw drużyny Leszka Ojrzyńskiego stanie chorzowski Ruch. W ostatni weekend obie ekipy wygrały swoje ligowe mecze. Korona 3:2 ograła Podbeskidzie, natomiast „Niebiescy” po golu Pawła Abbotta triumfowali nad Jagiellonią Białystok.

Zaproszenie na towarzyski sprawdzian ekstraklasowiczów jest tym bardziej kuszące, że wstęp na stadion jest bezpłatny. Fani Przeboju w trakcie meczu zbierać będą jednak datki na pokrycie kosztów rehabilitacji Józefa Mazeli, powoli dochodzącego do siebie po przewlekłej kontuzji kolana. Będzie to ukłon w stronę zawodnika, który swoimi bramkami wiele razy dawał radość publiczności. Teraz to właśnie ta publiczność chce się swojemu idolowi zrewanżować.

Piątek, 2. września, godz. 16:00
Stadion wolbromskiego Przeboju, ul. Leśna 2.
Korona Kielce – Ruch Chorzów

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments