orbita fulham

Fulham Londyn, BATE Borysow, Videoton Szekesehervar, Sparta Brno i Debreczyn to grupowi rywale Orbity Bukowno w turnieju Future Cup 2015 w kategorii do lat 11, który w nadchodzący weekend odbędzie się w Budapeszcie.
Organizatorem turnieju Future Cup jest klub FC Budapeszt. Impreza rozgrywana jest w stolicy Węgier od kilku lat i dziś uchodzi za najmocniejszy turniej młodzieżowy jaki odbywa się w tym kraju w kategorii U-11. Najlepiej dowodzi tego obsada. W gronie 18-stu uczestników roi się od uznanych futbolowych firm. Oprócz wymienionych na wstępie grupowych rywali Orbity w turnieju zagrają również m.in. Sparta Praga, Ferencvaros Budapeszt, Sturm Graz, Slovan Bratysława, MSK Zilina, Dynamo Zagrzeb (swoją drogą ponoć najlepsza szkółka młodzieżowa w Europie Środkowej), czy rumuński CFR Cluj.

– Nie ma co ukrywać, wyglądamy w tym gronie na kopciuszka i pewnie wielu naszych rywali mocno zastanawia się co to jest ta Orbita – mówi prezes Orbity Jarosław Tomczyk. – To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w tak doborowym towarzystwie. Graliśmy już w wielu turniejach zagranicznych, ale nigdy jeszcze w turnieju z równie mocną obsadą. Odbieramy to jako fantastyczną przygodę dla naszych dzieciaków i bardzo miły akcent na przypadające jesienią piąte urodziny Orbity. Skoro zaproszono nas do takiego grona to znaczy, że coś wartościowego przez te pięć lat udało nam się zbudować.

Zaproszenie Orbity na Future Cup nie jest oczywiście przypadkowe. Klub z Bukowna współpracuje z FC Budapeszt i ta współpraca coraz mocniej się rozwija. W ubiegłym roku na Węgrzech gościł zespół Orbity z rocznika 2002. Wiosną tego roku w Budapeszcie była Orbita 2001, a na turnieju w Bukownie gościł FC Budapest 2002. Teraz na Węgry wyrusza Orbita 2004.
– Współpraca naszych klubów to jedno, ale gdybyśmy nie prezentowali odpowiedniego poziomu sportowego to ta współpraca nie miałaby sensu – twierdzi trener Orbity 2004 Mateusz Lato. – Pokazaliśmy się na Węgrzech z bardzo dobrej strony w starszych rocznikach, zamierzamy także pokazać lwi pazur w U-11. Przez tydzień przygotowywaliśmy się w świetnych warunkach na obozie w Istebnej, forma powinna być odpowiednia. Faworytem z pewnością nie jesteśmy. Londyński Fulham czy Dynamo Zagrzeb to szkółki z absolutnego europejskiego topu, ale móc z nimi zagrać i zobaczyć różnice to doświadczenie naprawdę bezcenne, a przy okazji też świetna promocja dla naszej szkółki i dla Bukowna.

W sobotę w Budapeszcie przez cały dzień toczyć się będzie rywalizacja w trzech sześciozespołowych grupach. W zależności od zajętych w nich miejsc w niedzielę drużyny grać będą już o poszczególne turniejowe miejsca. Każdy zespół zagra w turnieju co najmniej 10 spotkań. Pierwszym rywalem Orbity będzie w sobotę Sparta Brno, a mecz będzie okazją do rewanżu za finał turnieju sprzed roku właśnie w czeskim Brnie. W gronie 24. zespołów Orbita i Sparta okazały się wówczas najlepsze. W finale gospodarzom pomagały jednak ściany. Orbita prowadziła, ale to Sparta ostatecznie była górą wygrywając 4:2. Pora na rewanż.

Akademia Piłkarska Orbita

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze