herb olkusza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Z wielkim zdziwieniem, od dłuższego czasu, obserwujemy nieudolne próby zdyskredytowania Rady Miejskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, jakie podejmuje Pan Paweł Piasny. Tylko przez szacunek dla wyborców, którzy obdarzyli go mandatem radnego Rady Powiatu, nie podejmujemy i nie będziemy podejmować dyskusji w sprawach będących wytworem jego wybujałej fantazji.

Obsesyjne dążenie do zamiany wszystkich wolnych miejsc na terenie miasta w  parkingi nie znajdzie u nas akceptacji. Bardzo łatwo jest zlikwidować boisko szkolne, które prawie 100 lat służyło olkuskiej młodzieży i zamienić je w parking.

My idziemy w innym kierunku – zamiast likwidować boiska, będziemy je modernizować i tworzyć nowe. Nie może być również parkingiem olkuski rynek, a  miejsca parkingowe na nim usytuowane powinny służyć tym mieszkańcom i  gościom naszego miasta, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędach, placówkach handlowych, bądź zwiedzić jego zabytki i spokojnie wrócić do domów. Zapewniamy również mieszkańcom budynków zlokalizowanych w rynku godne zabezpieczenie ich interesów.

Naszym zdaniem Pan Starosta winien skoncentrować się w swych pomysłach na sprawach poprawy pracy olkuskiej służby zdrowia, warunków ludzi w tych placówkach zatrudnionych i leczonych, na racjonalnej organizacji placówek oświatowych, aby nie ogłaszać naboru uczniów, a później likwidować klasy, do których naboru już dokonano.

Bardzo ważną rolę do spełnienia ma włodarz Powiatu w zakresie prowadzonych remontów dróg, które, ciągnąc się latami, utrudniają życie mieszkańcom.
Chcemy również zwrócić uwagę na fakt, iż Pan Starosta oczekuje, dla realizacji tych zadań, wsparcia finansowego od tych „nie całkiem mądrych” radnych i wsparcie takie otrzymuje.

Na zakończenie chcemy serdecznie współczuć Panu Piasnemu, którego martwi to, iż  „Olkusz nie jest miastem rangi Katowic, czy Krakowa, tylko niestety prowincjonalnym miasteczkiem”.
Panie Starosto! To jest nasze miasto, które kochamy i dla niego i jego mieszkańców będziemy pracować. Pan nam w tym nie przeszkodzi, a jeśli Pana aspiracje nie mogą być na tej prowincji zaspokojone, z serca życzymy ulokowania się w  metropoliach – Olkuszowi wyjdzie to chyba na dobre.{jcomments off}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze