waszeinterwencje

Po raz kolejny wracamy do tematu budowy przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Do nowej placówki chodzić będą dzieci z pobliskiego Przedszkola nr 4. Cierpliwość ich rodziców się kończy, bo nadal nie wiadomo, kiedy dojdzie do przeprowadzki.

Przedszkole nr 4 powstało prawie 40 lat temu, jako tymczasowy budynek. Zajęcia odbywają się w nim do dziś. Rodzice nie kryją zniecierpliwienia związanego z niekończącą się budową nowej placówki. – Z tego co wiem, przedszkole miało być czynne po feriach. Tymczasem budynek nie jest jeszcze odebrany przez np. straż pożarną. W „Czwórce” panują fatalne warunki. Gdy intensywnie pada, dach przecieka, a dzieci chodzą pomiędzy porozstawianymi wszędzie miskami. To jakaś paranoja! Tymczasem budowa nowej placówki ciągnie się już kilka lat – denerwuje się tata jednego z przedszkolaków.

Jak pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku, powodem opóźnienia rozpoczętej trzy lata temu budowy było ogłoszenie upadłości pierwszego wykonawcy, zmiana przepisów sanitarnych i pożarowych i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wszelkie prace miały zostać zakończone do 31 grudnia 2013 roku. Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda sytuacja.

W magistracie zapewniono nas, że w ubiegłym tygodniu gmina wystąpiła o odbiór budynku do dwóch instytucji. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami, budynek został już zgłoszony do Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej do odbioru. Po zakończeniu tych procedur, zostanie złożony wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczenie obiektu do użytkowania. Przedszkole zostanie oddane do użytku po uzyskaniu pozwoleń od wspomnianych instytucji – twierdzi rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Do nowego przedszkola będą chodzić prawdopodobnie nie tylko dzieci z pobliskiej „Czwórki”. Być może zostanie utworzony tam jeszcze jeden dodatkowy oddział.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pieniactwo-nie
pieniactwo-nie
8 lat temu

[quote name=”mama przedszkolaka”]Zostaje ci komuna. Powodzenia mam nadzieję że specjalnie dla twoich dzieci chociaż wszystko wskazuje że ich nie masz pozastawią baraki, a ciekawe gdzie ty się chowałeś bo piszesz że w barakach i mam nadzieję że dalej w nich tkwisz , sam tak piszesz. To ci napewno obieca Twój kochany burmistrz bo ja w luksusie się wychowałam i luksusie żyję. Powodzenia[/quote]

Jakby to bylo prawdą, że wychowałaś się i żyjesz w luksusie to twoje dzieci chodziłyby do dobrego nowiutkiego, prywatnego przedszkola a nie zajmowałabyś miejsca ludziom mniej sytuowanym od ciebie. Konfabulujesz i pieniaczysz się bo z natury taka jestes sfrustrowana i mąż jeżeli go masz pewnie ma ciebie dość. I przestań już zabierac w tej sprawie głos bo się coraz bardziej pogrążasz i czekaj na nowe przedszkole od 1 wrzesnia. I jescze jedno ci powiem, nie jest to moj kochany burmistrz ale wiem, ze to dobry człowiek. Stworzyłem twoj portret psychologiczny po pierwszym wpisie. Powodzenia.

walker
walker
8 lat temu

wydaje mi się, że jakby burmistrz w ogóle żadnego przedszkola nie budował to część tu komentujących byłaby bardziej zadowolona…
Ludzie, ogarnijcie się, przepisy w całej Polsce dotyczące inwestycji z pieniędzy publicznej są tak chore, że każdy burmistrz, radny zalicza na tym polu wtopy. Często nie jest to ich wina, a chorych przepisów, które za główne kryterium oceny oferty obierają sobie jak najniższą cenę wykonania. Stąd tyle bankructw wykonawców, którzy proponują niemożliwie niskie ceny, a potem nie mają nawet kasy na wypłaty. To się dzieje w całej Polsce, a nie tylko w Olkuszu.

mama przedszkolaka
mama przedszkolaka
8 lat temu

Zostaje ci komuna. Powodzenia mam nadzieję że specjalnie dla twoich dzieci chociaż wszystko wskazuje że ich nie masz pozastawią baraki, a ciekawe gdzie ty się chowałeś bo piszesz że w barakach i mam nadzieję że dalej w nich tkwisz , sam tak piszesz. To ci napewno obieca Twój kochany burmistrz bo ja w luksusie się wychowałam i luksusie żyję. Powodzenia

pieniactwo-nie
pieniactwo-nie
8 lat temu

[quote name=”mama przedszkolaka”]Do pieniactwo-nie

Urzędasie ty chyba sam w (moderacja) widziałeś. Sam sobie trzymaj dziecko w baraku dopiero zabieraj głos, zresztą tacy jak ty dzieci nie mają.[/quote]
Mają, mają, tylko tacy jak ja są normalnymi i zdrowo myślącym ludźmi. A ty ubliżasz bo cię wymoderowali i dobrze napisałam, że jesteś pieniaczką i to właśnie przez takich jak ty nieraz nie dochodzi do ukończenia inwestycji bo ciągle ci coś nie pasuje. Trzymam stronę pana burmistrza bo wiem, że on tu najmniej zawinił. W tym baraku wychowali się twoi rodzice, ty i twoje dzieci i świat się nie zawalił. Poczekaj jeszcze trochę i nie sadź się tak bo się zmachasz.

mama przedszkolaka
mama przedszkolaka
8 lat temu

Do pieniactwo-nie

Urzędasie ty chyba sam w (moderacja) widziałeś. Sam sobie trzymaj dziecko w baraku dopiero zabieraj głos, zresztą tacy jak ty dzieci nie mają.

ptica
ptica
8 lat temu

„…powodem opóźnienia rozpoczętej trzy lata temu budowy było ogłoszenie upadłości pierwszego wykonawcy, zmiana przepisów sanitarnych i pożarowych…”
Większych bzdur nie widziałem. Jak bym miał zaprojektowaną kondygnację o wysokości 3 metrów a w trakcie budowy zmienią się przepisy sanitarne i będzie wymagane np 3,5 metra to mam rozbierać budynek bo mi go nie odbiorą???

pieniactwo - nie.
pieniactwo - nie.
8 lat temu

[quote name=”mama przedszkolaka”]O jakim pośpiechu mówimy przecież miało być otwarte od 1 wrzesnia 2013 a który jest? Chyba twoje dzieci nie chodzą do tego przedszkola i jesteś pracownikiem urzędu i piszesz bzdury.[/quote]
Wyluzuj mamo. Kto powiedział, że ma być łatwo. Im więcej w zyciu przeżyjesz tym bardziej będziesz innych szanować. Od 1 września w sam raz.

mama przedszkolaka
mama przedszkolaka
8 lat temu

O jakim pośpiechu mówimy przecież miało być otwarte od 1 wrzesnia 2013 a który jest? Chyba twoje dzieci nie chodzą do tego przedszkola i jesteś pracownikiem urzędu i piszesz bzdury.

Daria.
Daria.
8 lat temu

To wina nieudolności zarządu miasta, który z nie wiadomo jakich powodów zaangażował firmy z zewnątrz o kiepskiej reputacji. Ale ponoć jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Najwyższy czas rozliczyć władzę za działanie na szkodę mieszkańców Olkusza. I jeszcze pytanie. 1 jaki był pierwotny termin oddania obiektu. 2.Jaka była pierwotna wartość obiekty wynikająca z przetargu, a jaka jest końcowa..3. Czy Pan Burmistrz doliczył się już wszystkich kosztów związanych z tą inwestycją.

vidz
vidz
8 lat temu

Najlepiej jakby zostało oddane bez pośpiechu, dopiero od nowego roku szkolnego, czyli od 1 wrzesnia 2014. Może trzeba jeszcze coś poprawić, skonsultować – pośpiech jest złym doradcą.