parking zuradzka 3

Zmotoryzowani pacjenci poradni przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu nie mają gdzie parkować. Przy sąsiedniej uliczce, zgodnie z oznakowaniem, można pozostawić samochody tylko po lewej stronie. Po prawej znajduje się teren zielony, na który jakiś czas temu nawieziono ziemię z wykopów, które powstawały podczas prac kanalizacyjnych na ul. Parkowej. Czy jest szansa, aby powstał tam parking?

Kierowcy skarżą się, że przy wspomnianej uliczce mieści się zaledwie kilka aut. Temat zagospodarowania terenu pod miejsca postojowe zainicjował w ubiegłym roku zarząd osiedla Czarna Góra. Jego przewodniczący Zbigniew Duszota interweniował w tej sprawie u władz miasta i powiatu. Aby powstał parking, należałoby utwardzić teren, a wcześniej usunąć rosnące tam drzewka – samosiejki. Starosta wyrazi na to zgodę, gdy tylko otrzyma informacje z urzędu miasta o planowanym terminie budowy parkingu.

parking zuradzka

Na taką inwestycję w najbliższym czasie się nie zanosi. Powód? Brak środków finansowych. W tegorocznym budżecie na ten cel pieniędzy nie ma.  – W przypadku ujęcia tego zadania w budżecie na kolejne lata, Gmina wystąpi do Starostwa Powiatowego z wnioskiem o zezwolenie na usunięcie drzew, w celu wykonania zatoki parkingowej – zapewnia rzecznik prasowy UMiG Olkusz Michał Latos. 

Czy za kilka miesięcy, przy projektowaniu budżetu na 2016 rok, uda się rozwiązać problem pacjentów?

parking zuradzka 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek pyta
Tomek pyta
8 lat temu

Ja rozumiem, że nie ma pieniędzy bo dziura w budżecie ale dlaczego dorywczo nie można po prostu wyciąć drzew i zrobić klepiska i tak parkować? Przecież to nie jest zabronione. No ale urzędnik zabroni i tak ma być. Jakoś targ koło torów tak funkcjonuje przez wiele lat, ludzie parkują byle gdzie i jest ok. Idąc dalej: w czerwcu chcemy zrobić huczne otwarcie zamku Raszyn i tam jest również klepisko pod samochodami. Nikt paparkingu nie widział. Jakoś burmistrzowi, statoscie, radnym i innym urzędnikom nie będzie przeszkadzać klepisko. To może pod naciskiem tych argumentów po prostu zrobią pierwszy krok – udostępnią klepisko?

lep
lep
8 lat temu

Na pewno wam to załatwi.

eytuuie
eytuuie
8 lat temu

Uda się uda. O tę inwestycję teraz będzie się starał pan radny Stanisław Łydka, który został wybrany z tego terenu.