paweł żak

Paweł Żak z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, zakwalifikował się do finału XVIII Ogólnopolskiej, trójetapowej Olimpiady Techniki Samochodowej , organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, której półfinał odbył się w dniu 18 marca 2017 r., na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.
ZS Nr 1 przykłada szczególną wagę do pracy z uczniem zdolnym. Efektem tych działań są sukcesy uczniów popularnego „Mechanika” na olimpiadach i konkursach.

W trakcie Olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

ZS Nr 1 w Olkuszu reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: Rafał Gęgotek i Paweł Żak (obaj z klasy 4 b Technik pojazdów samochodowych) oraz Jan Guzik (z klasy 2 Technik pojazdów samochodowych). Do finału XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej kolejny raz zakwalifikował się Paweł Żak.

Paweł znalazł się wśród 10 najlepszych uczniów, którzy w półfinale rywalizowali z 498 uczniami ze 176 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski i otrzymali największą liczbę punktów z testu składającego się z 40 pytań. Bardzo blisko finału był Rafał Gęgotek, któremu do zakwalifikowania się zabrakło tylko jednego punktu.

Etap trzeci – finałowy (praktyczny) będzie miał miejsce 13 maja 2017 r. w Warszawie w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o. o. Warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2015/2016 a dokładnie 21 maja 2016 r. Paweł zajął w zaszczytne, piąte miejsce w finale XVII edycji trójetapowej Olimpiady Techniki Samochodowej.

Zawód technik pojazdów samochodowych jest jednym z najdłużej istniejących kierunków kształcenia w „Mechaniku” , wśród obecnie nauczanych w nim zawodów.
Opiekunami Pawła są: mgr inż. Krzysztof Ochała i mgr Tadeusz Kulig.

ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze