1

Święto Edukacji Narodowej obchodzone w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, jest szczególnym dniem podziękowań za pracę społeczności szkolnej oraz za odniesione sukcesy w minionym roku szkolnym.
Podczas uroczystej akademii, która odbyła się w dniu 13 października 2016 r., zasłużone osoby dla szkoły zostały uhonorowane tradycyjnymi Laurami Sowy, które są przyznawane już po raz drugi. Laur Sowy to statuetka z brązu przedstawiająca sowę – symbol mądrości.

2

Kapituła Lauru Sowy przyznała nagrody w trzech podmiotach: Nauczyciel Roku, Pracodawca Roku i Uczeń Roku. O nagrodach decyduje KLS na podstawie wniosków społeczności szkolnej. W kategorii Nauczyciel – Osobowość Roku, uhonorowana została Pani Małgorzata Żurek, która otrzymała także Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty za podejmowanie działań kulturotwórczych.

3

Pracodawcą Roku została firma ZM „PLAST-MET Automotive Systems” Sp. z o.o , za wsparcie Szkoły, życzliwość, podejmowanie każdego tematu, z którym Szkoła się zwraca, W imieniu firmy statuetkę odebrała Pani Monika Drożyńska. Uczniem Roku została Anna Juzaszek.

4

Nagrodę Starosty Olkuskiego – Pana Pawła Piasnego otrzymał Pan Mariusz Grewenda, za efektywne rozbudzanie w uczniach zamiłowania do historii.
Nauczycielom, którzy osiągnęli szczególny sukces zawodowy zostały wręczone Nagrody Dyrektora ZS Nr 1.

5

Tradycyjnie odbyła się ceremonia wręczania stypendiów dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Stypendium po raz pierwszy wręczył przedstawiciel firmy ANTRANS Group Sp. z o. o. dla ucznia klasy Technik logistyk – Tomasza Adamczyka. Przedstawicielka firmy „PLAST-MET Automotive Systems” Sp. z o. o – przedsiębiorstwa, które kontynuuje nadawanie stypendiów Szkole, ufundowała stypendium dla ucznia klasy trzeciej (Technik mechatronik) – Jakuba Knapa.

6

Popularny „Mechanik” to renomowana Szkoła, posiadająca bogatą tradycję historyczną i osiągnięcia dydaktyczne. Liczni pracodawcy ściśle współpracują z „Mechanikiem”, który jest kuźnią talentów i może pochwalić się wybitnymi absolwentami. Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie, wychowanie w nurcie patriotycznym to priorytety, które składają się na piękny wizerunek Szkoły w środowisku lokalnym.

7

„Dla ludzi z doświadczeniem pedagogicznym, celem wychowania jest właściwie ukształtowany uczeń – absolwent.. Bycie uczniem ZS Nr 1 to bycie spadkobiercą określonych wartości. W chaosie zdarzeń, szumie informacyjnym, trzeba zatrzymać się nad tym, co ważne. Nasza Szkoła przetrwała dzięki autorytetom. Niepodważalnym wzorcem osobowym jest dla nas Marszałek Józef Piłsudski. W dniu 11 listopada 2016 wraz z Zarządem Powiatu, ZS Nr 1 będzie obchodzić 100-lecie obecności w naszej Szkole Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców Olkusza i powiatu na uroczystą Mszę Świętą, grochówkę, patriotyczne śpiewy. „Mechanik” realizuje testament Marszałka. Wciela w życie Jego myśl, że jedynie czyn ma znaczenie. Najlepsze chęci nie odniosą skutku, jeżeli nie pociągają następstw praktycznych. ZS Nr 1 uczy osiągania efektów. Stwarza coraz większe perspektywy nowych horyzontów, aby przyszłość wychowanków była jasna i konkretna. Pracują tu fachowcy i przyjaciele młodzieży, którzy starają się sprostać wymaganiom, które z roku na rok są coraz większe. Mottem naszej pracy są słowa Janusza Korczaka – Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka, serdecznie witając przybyłych na uroczystość uczniów, nauczycieli, pracodawców, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych i zasłużonych pracowników Szkoły.

8

Okolicznościowe życzenia z okazji Święta, złożyła Pani Agnieszka Gajos – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Program artystyczny „Wszystko dla nauczyciela”, brawurowo wykonany przez młodzież, został przygotowany pod kierunkiem Pań: Eweliny Orlińskiej, Karoliny Tarkowskiej, Karoliny Gawron, Anety Gawin oraz Pana Jakuba Stali. Szczególną „gwiazdą” występu, był sam „Ojciec Mateusz”, rewelacyjnie zagrany przez ks. prefekta Piotra Janiczka.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

9

10

11

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze