sport reka

W spotkaniu 14. kolejki Pierwszej Ligi grupy B drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała WKPR Wesoła Warszawa 33:25. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciła Natalia Kolonko 8.

Spotkanie Stowarzyszenia Piłki Ręcznej z WKPR Wesoła Warszawa odbyło się w sobotę 2 lutego o godzinie 11:00 ze względu na udział kilku zawodniczek SPR-u w balu Studniówkowym. Pierwsze minuty spotkania to minimalna przewaga zawodniczek ze Stolicy. W 5. minucie po rzucie Pauliny Andrzejewskiej Wesoła prowadziła już 5:2. Olkuszanki szybko jednak wróciły na właściwe tory i już w 14. minucie po rzutach Magdaleny Barczyk, Natalii Kolonko oraz Klaudii Zub na tablicy świetlnej widniał wynik 7:7. Kolejne minuty spotkania to już zdecydowana przewaga „Srebrnych Lwic”, w 22. minucie po rzucie rozgrywającej Pauli Masiuda miejscowe prowadziły już 13:8. Wynik pierwszej połowy spotkania na 14:10 ustaliła szczypiornistka WKPR Wesoła Warszawa Martyna Szymanik.

Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w drugiej połowie wyszły na parkiet z jeszcze większą koncentracją, co przyniosło efekt w postaci kolejnych bramek Natalii Kolonko, Laury Nawary oraz Patrycji Jałowickiej. To po trafieniu tej ostatniej w 44 minucie SPR prowadził już 21:15. Przyjezdne próbowały jeszcze ratować sytuację lecz na nic zdały się trafienia Patrycji Skoczeń oraz Juli Gutowskiej. W 52. minucie po rzucie obrotowej Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 33:25 skrzydłowa SPR Olkusz Weronika Gęgotek.

W sobotnie przedpołudnie kibice licznie zgromadzeni na hali przy ulicy Wiejskiej 1A byli świadkami bardzo dobrego spotkania w wykonaniu SPR-u Olkusz. Kolejne trafienia na parkietach Pierwszej Ligi zaliczyły młode wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Oliwia Sołościuk oraz Weronika Gęgotek. Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w weekend 16/17 lutego 2019 roku a zmierzą się w nim na wyjeździe w „Derbach” Małopolski z Olimpią – Beskid Nowy Sącz.

SPR Olkusz – WKPR Wesoła Warszawa 33:25 (14:10)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 2.02.2019 r. godzina 11:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 3, Wiktoria Sioła 1, Julia Mrozowska 1, Paula Masiuda 2, Laura Nawara 6, Weronika Gęgotek 2, Natalia Kolonko 8, Klaudia Zub 5, Oliwia Sołościuk 1,Patrycja Jałowicka 4, Adriana Kasprowicz

Trener: Marcin Księżyk Kary: 4 minuty Karne: 5/5

WKPR Wesoła Warszawa: Eliza Osińska, Marta Musiał – Martyna Szymanik 1, Patrycja Skoczeń 7, Anna Chmielecka 1, Katarzyna Nosecka, Julia Gutowska 7, Aleksandra Robak 1, Natalia Grabowska, Joanna Godlewska 3, Ada Serafin, Natalia Mazur, Paulina Andrzejewska 4

Trener: Mirosław Robak Kary: 6 minut Karne: 5/3

Sędziowie: Aleksandra Pytlik, Agnieszka Zaucha (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 3:5, 10 minuta: 6:7, 15 minuta: 8:7, 20 minuta: 12:8, 25 minuta: 14:9, 30 minuta: 14:10, 35 minuta: 17:12, 40 minuta: 18:14, 45 minuta: 21:16, 50 minuta: 26:19, 55 minuta 28:23, 60 minuta: 33:25