Wielkanocna atmosfera w Szkole Podstawowej w Sienicznie była obecna jeszcze długo po Świętach. Uczniowie szkoły przygotowali dla mieszkańców swojej miejscowości specjalne przedstawienie z tej okazji, któremu towarzyszyły wystawy wykonanych przez uczniów pisanek i stroików wielkanocnych, a także wystawa plastyczna „Radośnie o wiośnie”. Starania uczniów i nauczycieli, aby ten czas był dla wszystkich wyjątkowy, spotkały się z wysoką frekwencją gości.

 

Wprowadzeniem do uroczystości były wykonane przez uczniów instrumentalne i wokalne interpretacje wielkanocnych utworów. Głównym punktem programu było Misterium Wielkanocne, na które złożyła się pantomima oraz montaż słowno – muzyczny z wykorzystaniem wierszy z książki Marii Majchrzak pt. „Moja pieśń o Jezusie”. Całość dopełnił podkład muzyczny Vangelis. Dorosłych zachwycała nie tylko opanowana do perfekcji gra aktorska, ale również kostiumy i dekoracja. Podczas przedstawienia panowała idealna cisza, a żywy obraz i trafnie dobrany podkład muzyczny sprawiły, że dorośli nie mogli ukryć wzruszenia. Uczniowie i reżyserka przedstawienia, Wiesława Nyczaj, która razem z Marią Piasny przygotowały uroczystość, zebrali burzę oklasków za niezwykle udany występ. Spore zainteresowanie wzbudziła wystawa pisanek i stroików świątecznych, między innymi pisanki wykonane z cekinów oraz tzw. techniką karczochową. Żeby tradycji stało się zadość, wszyscy goście podzielili się nietypowym wielkanocnym jajkiem z papieru, na których napisane były przesłania – myśli św. Augustyna.

– W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką  ze sobą niosą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku. Nie byłoby jednak Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa. Te wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania, chcieliśmy przybliżyć widzom – mówi Wiesława Nyczaj, reżyserka Misterium.

wielkanoc sieniczno

wielkanoc sieniczno1

wielkanoc sieniczno2

wielkanoc sieniczno3

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze