film

W czwartek, 13 października, w osiedlowym Klubie „Przyjaźń” odbyło się pierwsze spotkanie Kameralnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tego wieczoru zaprezentowano film pt. „Konwój”. Spotkanie poprowadzili pomysłodawcy oraz organizatorzy przedsięwzięcia – Katarzyna Szojda i Jarosław Nowosad.

Po krótkim wprowadzeniu do tematyki filmowej zebrani goście uczestniczyli w pokazie filmu „Konwój”. Gdy skończyła się projekcja, obecni mieli okazję podzielić się swoimi odczuciami i wrażeniami, dotyczącymi opowiedzianej historii. Bez względu na wymienione uwagi film bardzo się podobał. „Konwój” to sensacyjny film drogi z roku 1978 w reżyserii Sama Peckinpaha. Można powiedzieć, że jest to współczesny western, w którym zamiast koni i prerii na ekranie pojawia się asfaltowa szosa, po której krążą samochody ciężarowe.

– Pomysł, aby stworzyć w Olkuszu Klub Filmowy zrodził się już dawno temu. Coraz częściej obserwujemy, że ludzie izolują się, zamykają w swoich domach. Dlatego też chcieliśmy zorganizować otwarte spotkania dla mieszkańców osiedla Pakuska jak i dla całego Olkusza. Są to spotkania bezpłatne, zupełnie niezobowiązujące. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Chcemy, aby w naszym klubie spotkali się ludzie różnych pokoleń. Oprócz prezentacji filmu, zachęcamy do dyskusji, wymiany myśli, do luźnej rozmowy. Każdy, kto nas odwiedzi, ma możliwość zobaczenia filmów, które, można powiedzieć, przeszły próbę czasu. Będziemy prezentować filmy klasyczne, na które nie zawsze możemy trafić w telewizji  – mówi Katarzyna Szojda, olkuski filozof i fotograf.

Warto zaznaczyć, że spotkania Kameralnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbywać się będą w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Na kolejne spotkanie zapraszamy serdecznie już w listopadzie, wtedy też każdy będzie miał okazję zobaczyć film pt. „Znikający punkt”. Przed nami zima, tym bardziej więc zachęcamy do spędzania długich, mroźnych wieczorów w wyjątkowo miłym gronie przy godnych uwagi filmach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aleut
Aleut
10 lat temu

Świetny pomysł, świetny reżyser, świetny film!