Prawie 80 chłopców zdobywa piłkarskie szlify w Olkuskim Klubie Sportowym „Słowik” Olkusz. Młodzi zawodnicy trenują na boisku na Słowikach. Nowi chętni mogą się cały czas zapisywać do klubu. Pod okiem trenera Rafała Pięty zawodnicy ćwiczą w czterech grupach wiekowych. W najmłodszej, skupiającej chłopców w wieku od 6 do 10 lat, odbywa się na razie tylko szkolenie, bez udziału w lidze.

W niedalekiej przyszłości planowane są turnieje z udziałem żaków z całego województwa. Podobna grupa ma powstać również w Gołaczewach. Trampkarze młodsi i starsi oraz juniorzy od września grają w lidze powiatowej. – W młodszych grupach pomagają mi rodzice. Oni też na razie zajmują się utrzymaniem klubu. Chciałbym, aby najmłodsza grupa była najliczniejsza. Cały czas szukamy sponsorów, którzy pomogliby w zakupie niezbędnych rzeczy do grania, jak piłki czy stroje dla chłopców. Do tej pory wsparcie okazał nam „Złoty Róg”. Dysponujemy już profesjonalnym sprzętem, ale wiadomo, że przy takiej liczbie zawodników potrzeby sa duże. Rozmawiamy też z władzami miasta, aby móc trenować także na boisku na Pomorzanach bądź na Czarnej Górze. Zainteresowanie piłką nożną jest naprawdę spore – opowiada trener Rafał Pięta.
Trener ma nadzieję, że jego wychowankowie w przyszłości będą reprezentować barwy Olkusza na wojewódzkiej arenie. – Liczę na współpracę z IKS–em Olkusz. Tam mogliby trafiać nasi najlepsi zawodnicy – uważa Rafał Pięta. Przez cały czas prowadzony jest nabór do każdej grupy wiekowej. Chętni powinni zgłaszać się w soboty na poranne treningi na boisku na Słowikach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BartekDuraj
BartekDuraj
11 lat temu

😥 :zzz 😡 🙂 😀 😉 😐 🙁 😮 😡 :zzz 😛 🙄 :sigh: