przebój pojednanie

Wszystko wskazuje na to, że kończy się zły czas dla KS Przebój Wolbrom. Trwające od wielu miesięcy problemy wolbromskiej piłki nożnej, zapoczątkowane upadkiem finansowym starego klubu, skutkujące powstaniem kilku rywalizujących ze sobą nowych podmiotów piłkarskich, mieniących się następcami lokalnej sportowej legendy, a potem wiele nieudanych prób dojścia do konsensusu, zdają się zbliżać do szczęśliwego zakończenia. Po wielu bezskutecznych próbach porozumienia jest sukces: stary Przebój będzie reaktywowany!

W wolbromskim magistracie odbyło się spotkanie, które prawdopodobnie przejdzie do historii lokalnej piłki nożnej, jako kończące istniejący potężny kryzys. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej: prezes Ryszard Niemiec, wiceprezes ds. organizacyjnych Jerzy Kowalski, który z ramienia MZPN będzie nadzorował proces przekształceń w wolbromskiej piłce, wiceprezes ds. sportowych Zdzisław Kapka i członek zarządu Jerzy Nagawiecki, a także repetujący AP Przebój Wolbrom Krzysztof Guzek i Sebastian Woźniak, Tomasz Wicher i Karol Półtorak z KS Przebój 1937 oraz prezes starego Przeboju Andrzej Kondziołka. Tematem zebrania było wdrożenie w życie opracowanego w gronie lokalnych piłkarskich działaczy porozumienia, na podstawie którego ze sportowej mapy Wolbromia znikną dwa działające od półtora roku stowarzyszenia piłkarskie, a powstanie nowe, które w niedalekiej przyszłości przejmie schedę po starym Przeboju. Ambitny plan przewiduje, że w pierwszym etapie działań połączone siły AP Przebój Wolbrom i Przeboju 1939 pojawią się na murawie pod starą flagą Przeboju już 15 sierpnia tego roku. Kolejnym etapem będzie spłacenie przy pomocy pożyczki udzielonej przez Gminę Wolbrom zobowiązań starego Przeboju. W dopracowaniu prawnych szczegółów połączenia Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Przebój oraz Stowarzyszenia Przebój 1939 pomagał nieodpłatnie mecenas Mariusz Gamrot, prywatnie sympatyk Przeboju. Działania wspomagał także, mający dobre kontakty w związku, prezes Andrzej Kondziołka.

Na spotkaniu ustalono, że obydwa stowarzyszenia zostaną zlikwidowane, a ich członkowie i sympatycy, nawiązujący do tradycji starego Przeboju, utworzą nowy klub piłkarski pod szyldem historycznego KS Przebój Wolbrom. Prezesi likwidowanych stowarzyszeń zostaną wiceprezesami nowego Przeboju, a na czele klubu stanie osoba wskazana przez burmistrza Zielnika.

– Początkowo zapowiadałem, że sam zostanę prezesem, ale zanim na dobre podjęliśmy działania rozgorzała taka dyskusja na temat tego dlaczego nie mogę lub nie powinienem stać na czele klubu, że zmieniłem zdanie. Osobę nowego prezesa wskażę jeszcze w tym miesiącu, ale osobiście, jako „prezes honorowy”, będę bardzo uważnie przyglądał się wszystkim poczynaniom nowego klubu – zapowiedział burmistrz, dodając, że cieszy go pozytywne nastawienie wolbromskich działaczy, ale także władz MZPN do reaktywacji legendy wolbromskiej piłki. – Dodatkowym bonusem, który mnie satysfakcjonuje, jest zrobienie w tabeli wolnego miejsca, na które być może „wskoczy” klub z mojej rodzinnej wsi – ULKS Olimpia Łobzów… – dodaje Zielnik.

– Wobec obecnego rozsądnego podejścia do sprawy piłkarzy i działaczy pozostaje mi tylko ich wspierać, zresztą zgodnie z moimi przedwyborczymi obietnicami – podsumowuje burmistrz Wolbromia. – Po konsolidacji działających obecnie klubów, stary KS Przebój Wolbrom uzyska pomoc finansową Gminy Wolbrom na pokrycie zaległych zobowiązań w postaci pożyczki, która warunkowo, np. po dwóch latach prowadzenia prawidłowej gospodarki finansowej, będzie mogła zostać umorzona. Nad prawidłowością działalności Przeboju będzie czuwał nie tylko wskazany przeze mnie prezes, ale także bardzo skrupulatna skarbnik Gminy Wolbrom Edyta Żuchowicz-Reszka. Cały proces, jak przewiduję, powinien zakończyć się w styczniu 2016 r. Wtedy też Gmina przejmie finansowanie i gospodarowanie obiektem sportowym przy ul. Leśnej, a nowy-stary KS Przebój Wolbrom przystąpi do ogłoszonego przez Gminę konkursu na dofinansowanie działalności sportowej. Nowe władze klubu natomiast skupią się na bieżącej działalności i pozyskiwaniu na nią dodatkowych środków – wyjaśnia Zielnik.

-Dziękuję za pozytywne, wręcz wzorcowe nastawienie władz samorządowych w Wolbromiu do spraw piłki nożnej – mówił prezes MZPN Ryszard Niemiec. – Wolbrom zawsze słynął z dobrej atmosfery na boisku, dlatego z optymizmem patrzymy na inicjatywę połączenia klubów i życzymy wolbromianom dalszych sukcesów sportowych – dodał prezes, który cieszył się, że w lokalnej drużynie będą grali miejscowi piłkarze. – Dotychczas nasza współpraca z Wolbromiem przebiegała znakomicie i nadal chcielibyśmy to kontynuować. Będziemy was wspierać także poprzez organizację na lokalnej murawie ciekawych imprez sportowych, jak to bywało już wcześniej – zgadzał się z przedmówcą prezes Kapka, który stwierdził na koniec – Będziemy dmuchać, by ogień tego entuzjazmu nie zgasł.

Związek wyraził zgodę, aby nowy KS Przebój, utrzymał wyniki uzyskane przez wolbromian w tym sezonie. Będzie jedna reprezentacja Wolbromia w „okręgówce”, jedna drużyna w A klasie i jedna młodzieżówka. Obserwatorzy są przekonani, że połączone siły wolbromian dają duże szanse na rychły awans do trzeciej ligi.

 2 Kopiowanie

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obs
obs
7 lat temu

Z przepisów wynika, iż drużyna w okręgówce powinna mieć dwie drużyny młodzieżowe a tu jednak nie???

niekumaty
niekumaty
7 lat temu

Przebój grał w trzeciej lidze zanim go wycofali w rozgrywek więc dlaczego teraz ma grać w okręgówce a nie w 3 lidze??? 😆

ciekawski
ciekawski
7 lat temu

Ile jest długów Przeboju do spłacenia? I dlaczego będą spłacane z publicznych pieniędzy?

felik3
felik3
7 lat temu

A co będzie KS olkszem 😀

obiektywny
obiektywny
7 lat temu

Po co tylu viceprzydupasow? ci ludzie nie nadają się do niczego, bo brakuje im pasji! Dbają o swoje interesy. Burmistrz niech sponsoruje swoje własne środki, nie podatników.

szpilor
szpilor
7 lat temu

po co wracać do starych ludzi którzy zlikwidowali drużynę
ponownie mydlenie
nie można nic zrobić bez tych cwaniaków