1

Piłkarskie rozgrywki, mnóstwo atrakcji, rodzinna zabawa – tak wyglądał Dzień Dziecka w Bydlinie. Honorowymi gośćmi imprezy byli: trener polskiej reprezentacji w latach 80 – tych Antoni Piechniczek oraz byli piłkarze reprezentacji Polski: Henryk Latocha i Tomasz Kulawik. Imprezie patronował „Przegląd Olkuski”.

2
Od rana na stadionie Legionu Bydlin trwał mini – mundial, w którym swoje piłkarskie umiejętności sprawdzało dwanaście dziecięcych drużyn. Po emocjonujących rozgrywkach nadszedł czas na przywitanie sław polskiej piłki. Uczestnicy festynu chętnie rozmawiali z legendarnym trenerem i byłymi zawodnikami polskiej reprezentacji. Podczas sportowej imprezy nie zabrakło pytań o zbliżający się mundial w Rosji. – Wierzę, że nasza reprezentacja sprawi nam miłą niespodziankę i zajdzie bardzo wysoko. W piłce nożnej wszystko jest możliwe. Gdy byłem u was trzy lata temu, pytałem małych piłkarzy, czy znają taki kod: 4-7-12. Mam nadzieję, że pamiętacie: trening 4 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku. To jest klucz do sukcesu – mówił Antoni Piechniczek.

3

Honorowi goście festynu wraz z organizatorami imprezy wręczyli zwycięzcom mini – mundialu nagrody, medale i dyplomy. Wygrała drużyna Senegalu, czyli Słowik Olkusz. Na drugim miejscu uplasowała się Japonia – zespół z Zarzecza, a na trzecim Brazylia – Przemsza Klucze.

Chociaż pogoda tego dnia płatała figle, zabawa na stadionie trwała w najlepsze. Jak zawsze na tego typu imprezach ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje sprzętu strażackiego oraz policyjne stoisko, gdzie dzieci i dorośli zgłębiali tajniki pracy stróżów prawa. Najmłodsi chętnie wsiadali za kierownicę radiowozu, zostawiali odciski palców na kartach daktyloskopijnych, dowiadywali się, co kryje walizka technika kryminalistyki.Starsi uczestnicy festynu pokonywali tor przeszkód w alko goglach i narkogoglach. Wiele osób odwiedziło również stoisko warszawskiej grupy rekonstrukcyjnej „Parasol”.

4

Sporą atrakcją okazały się przejazdy samochodami terenowymi oraz autami „Taxi Bajera”. Na pikniku nie zabrakło dmuchawców, karuzeli, konkursów, malowania twarzy i słodkich upominków. Wszystkie atrakcje dla najmłodszych były bezpłatne.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Otwarci” w Bydlinie, przy finansowym wsparciu gminy Klucze.

{joomplu:77552}{joomplu:77538}{joomplu:77511}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
fan Lidii
fan Lidii
4 lat temu

[quote name=”Ernest”]Kto mi wytłumaczy, dlaczego pani poseł Gądek pracuje za modelkę, a nie załatwia spraw naszego regionu. Reklamy sobie tym swoim modelowaniem nie robi (bo już nie te lata) i dałaby sobie baba święty spokój z tą polityką na której się nie zna i która jej tylko wstyd przynosi. Czym ta pani przyczyniła się dla naszego powiatu, bo ukazywanie się przy księdzu, staroście, burmistrzu czy wójcie, a teraz przy byłym trenerze, to chyba nie najważniejszy obowiązek posłanki. (chyba, że nic innego się nie umie??)
Tylko dlaczego za takie promowanie swojej osoby, my podatnicy mamy na tą panią płacić.[/quote]
Panią Lidiie z PO (tej od zegarków i państwa teoretycznego) znajdziesz na każdej imprezie regionalnej. Po prostu zbliżają się wybory i Pani Lidia będzie…. Polityk to taki biznes i tyle…

Ernest
Ernest
4 lat temu

Kto mi wytłumaczy, dlaczego pani poseł Gądek pracuje za modelkę, a nie załatwia spraw naszego regionu. Reklamy sobie tym swoim modelowaniem nie robi (bo już nie te lata) i dałaby sobie baba święty spokój z tą polityką na której się nie zna i która jej tylko wstyd przynosi. Czym ta pani przyczyniła się dla naszego powiatu, bo ukazywanie się przy księdzu, staroście, burmistrzu czy wójcie, a teraz przy byłym trenerze, to chyba nie najważniejszy obowiązek posłanki. (chyba, że nic innego się nie umie??)
Tylko dlaczego za takie promowanie swojej osoby, my podatnicy mamy na tą panią płacić.

bolo
bolo
4 lat temu

co moje oczy widzą moja pani. po. zna sie na piłce po. kopanej 😥 😥 😥