festiwal gimnazjalistów

Już po raz szósty gimnazjaliści z powiatu olkuskiego prezentowali swoje muzyczno – językowe talenty na Powiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Głównym celem festiwalu jest upowszechnianie muzyki jako ponadnarodowego sposobu porozumiewania się, a także zachęcanie młodzieży do nauki języków obcych. W tym roku do rywalizacji stanęli uczniowie z trzynastu szkół. – Publiczność doceniała gromkimi brawami młodych artystów za ich sprawność językową, interpretację utworów,  talent muzyczny. Jurorzy zgodnie przyznali, że poziom konkursu jest z roku na rok coraz wyższy – opowiada Marta Janczak, anglistka z ZS nr 1.

Młodych muzyków oceniało profesjonalne jury w składzie: Aneta Gut, Tatiana Redel, Aleksandra Bednarczyk, Wojciech Taborek oraz Mateusz Jurczyk. Wśród solistów pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Dudzie z Zespołu Szkół Nr 1 w Bukownie, a drugie Julii Nowak z olkuskiego Gimnazjum nr 4. Gabriela Ocieczek z Gimnazjum w Sułoszowej i Aleksandra Radko z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu zajęły ex aequo trzecią lokatę.

W kategorii zespoły jurorzy nie wyłonili zwycięzcy. Nagrodę za drugie miejsce odebrał zespół zespół wokalno – instrumentalny z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (Mateusz Filo, Karolina Kocjan, Wojciech Kania, Mateusz Tomczyk, Maciej Zawirz). Trzecią lokatę zajęły Kamila Gęgotek i Aleksandra Bryzik z Gimnazjum w Sułoszowej. Najlepsi odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Muzyczną imprezę zorganizowały Marta Janczak i Anna Pilch – Perlak z ZS Nr 1 w Olkuszu. Sponsorami Festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Real Dąbrowa Górnicza, Centrum Językowe „Impuls” w Olkuszu, firma Klich&Klich z Olkusza. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:46288}{joomplu:46266}{joomplu:46259}{joomplu:46239}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze