omega 1

Data 5. maja zapisze się w historii olkuskiego pływania, bowiem właśnie wtedy na krytym basenie przy ZSPI nr 1 odbyły się pierwsze w dziejach miasta Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu o Puchar Burmistrza Olkusza, których organizatorem była UKS Omega. W imprezie udział wzięło ponad 200 zawodników z 31 różnych klubów!

Przy ul. Kochanowskiego zjawili się młodzi pływacy z Łodzi, Częstochowy, czy Zakopanego. Swoich reprezentantów wystawiły również inne miejscowości, a rywalizację można było oglądać nie tylko na pływalni, ale także w internecie.

Najmłodsi ze sportowców mieli po 8, a najstarsi po 16 lat. Podopieczni Przemysława Wójcikowskiego i Olgi Gordiienko zdominowali imprezę do tego stopnia, że z 74 medalami wygrali klasyfikację punktową, sięgając jednocześnie po najważniejszą nagrodę dnia, a więc Puchar Burmistrza Romana Piaśnika.

Dodatkowo w trakcie turnieju prowadzono klasyfikację na najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, gdzie wśród pływaków UKS-u wyróżniono: Hannę Jarosz, Wiktorię Kaganiec, Helenę Jarosz, Wawrzyńca Janiszewskiego, Macieja Halkiewicza, Kacpra Gieca, Krzysztofa Mędrka, Igora Soborskiego, Jakuba Kluczewskiego, Adama Szymanka, Jakuba Soborskiego oraz Jana Barczyka.

Łącznie młodzi pływacy z Olkusza zgarnęli 22 złote, 31 srebrnych i 21 brązowych krążków. Te liczby robią wrażanie, podobnie jak sama organizacja zawodów. Do soboty wydawało się, że olkuska pływalnia nie jest obiektem, gdzie można przeprowadzić tak dużą imprezę. Znaleźli się jednak tacy ze środowiska Omegi, którzy postanowili udowodnić, że jednak jest to możliwe.

omega 2

I rzeczywiście, nakładem ogromnej pracy udało się stworzyć wydarzenie, o którym teraz w pływackim świecie dzieci i młodzieży jest głośno. – Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele klubów. Same zawody stały na wysokim poziomie sportowym. W rocznikach 2005, 2006 i 2007 do Olkusza przyjechała cała krajowa czołówka ogólnopolskiego rankingu pływackiego wśród dziewcząt. Co ciekawe, na naszym basenie padł też nowy rekord okręgu Małopolskiego ustanowiony przez zawodniczkę Korony Kraków Flawię Kamzol – podkreśla Krzysztof Soborski, prezes Omegi.

Emocje towarzyszyły uczestnikom zawodów nie tylko w trakcie rywalizacji na pływalni. Podczas ceremonii dekoracji medale, dyplomy oraz okolicznościowe statuetki trafiały do najlepszej trójki w każdej kategorii, jednak wszyscy ze startujących mieli sposobność zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych za pośrednictwem specjalnego konkursu.

– Trzeba wiedzieć, że organizacja takiej imprezy to ciężka praca wielu osób przez kilka tygodni poprzedzających zawody. Dzięki wsparciu rodziców oraz sponsorów mogliśmy w Srebrnym Mieście przyjąć sportową młodzież w godnym stylu – zaznacza Krzysztof Soborski.

– Uważam, że zawody zostały przyjęte bardzo pozytywnie, co potwierdzają liczne opinie naszych gości. Nie pozostaje nam nic innego, jak wpisać je w kalendarz corocznych imprez w mieście – dodaje prezes Omegi.

Organizatorem Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu o Puchar Burmistrza Olkusza był UKS Omega Olkusz przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Patronat honorowy nad imprezą sprawował szef magistratu Roman Piaśnik.

omega 3

{joomplu:76482}{joomplu:76516}{joomplu:76490}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wolbromiak
wolbromiak
6 lat temu

Ho, basen , pływanie, dzieci, zawody – tylko pozazdrościć 😆 😉