2

Ostatnia niedziela wakacji w Olkuszu upłynęła pod znakiem święta plonów. Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, było sołectwo Gorenice.

27 sierpnia 2017 r. w Gminie Olkusz odbyły się doroczne dożynki. W tym roku mieszkańcy dziękowali za plony w Gorenicach. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od dziękczynnej mszy świętej w kościele pw. św. Mikołaja. Po nabożeństwie barwny korowód przemaszerował na teren stadionu przy remizie OSP, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.

W okolicznościowym przemówieniu sołtys Gorenic Andrzej Chmielewski podziękował rolnikom za całoroczny trud. Jacek Majcherkiewicz przypomniał zaś długą historię miejscowości.

4

Starostowie dożynek tradycyjnie złożyli na ręce Romana Piaśnika bochen chleba – symbol zebranych plonów. Następnie burmistrz podziękował rolnikom za trud, który co roku wkładają w pracę na roli, po czym wraz z zaproszonymi gośćmi dzielił chleb dożynkowy wśród mieszkańców. Nie zabrakło także tradycyjnego ośpiewania dożynkowych wieńców.

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za to, że szczędzili sił i mozołu aby wszystkie tegoroczne plony zostały zebrane. Drodzy rolnicy, doceniam wasz trud i starania – mówił gospodarza Miasta i Gminy Olkusz.

1

O dalszą część imprezy zadbali artyści. Przed publicznością wystąpiła Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorenicach. Częścią dożynek była także Biesiada Integracyjna, zorganizowana dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców. Projekt ten został zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Obchody dożynek wzbogacały również atrakcje towarzyszące: rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą zagrodę, stoiska lokalnych stowarzyszeń i sponsorów oraz kramy handlowe i gastronomiczne. Zwieńczeniem Dożynek była wieczorna zabawa taneczna.

 

3

Organizatorzy Dożynek Gminnych 2017: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Gorenice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.
Sponsorzy: Produkcja reklam „Moc Art”, Ubojnia Drobiu Szumera Edward, Stacja paliw Julian Kowalczyk, INTERMAG Sp. z o.o.Cukiernia i Piekarnia Renata i Marcin Wąs, PLAST-MET Automotive Systems sp z o.o., Piekarnia ze Smakiem, Uni Druk Poligrafia, Supron 1, ZRB Paciej, Hardkop sp z o.o., ITlike, Avon Olkusz.

{joomplu:70675}{joomplu:70652}{joomplu:70597}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hektor
hektor
6 lat temu

[quote name=”Sołtys”]A gdzie gospodarz Kwaśniewski??? Przecież to jego rewiry.
W Starostwie mówił, że on rządzi po gospodarsku 😀 a na takiej imprezie go zabrakło?[/quote]

przecież siedzi naburmuszony sobuś

Sołtys
Sołtys
6 lat temu

A gdzie gospodarz Kwaśniewski??? Przecież to jego rewiry.
W Starostwie mówił, że on rządzi po gospodarsku 😀 a na takiej imprezie go zabrakło?