raggafaya fot2

Reggae kołysze, pulsuje brzmieniami tchnącymi w słuchaczy optymizm, faluje zachęcającym do tańca rytmem. Choć w tekstach piosenek pojawiają się tematy trudne, to muzyka ta ma w sobie coś, co koi, pozwala zapomnieć o problemach codzienności. „Terrrrapia” to tytuł najnowszego albumu grupy Raggafaya. W ramach trasy koncertowej promującej tę płytę koszaliński zespół odwiedził Olkusz. Na scenie sali widowiskowej MOK wystąpił w sobotni wieczór 18 października.

Tym, którzy Raggafaya nie znają wyjaśnijmy, że prapoczątki zespołu sięgają 2004 roku. Trzy lata później, po rozmaitych perypetiach ustalił się obecny skład zespołu. Tworzą go Michał Dolak (Shaggy) – gitara, Mikołaj Górski (Punktak) – perkusja, Dominik Hałka (Hauka) – instrumenty klawiszowe i śpiew, Nataniel Marsal Cabitango (Chill) – śpiew, Maciej Trembowiecki (Les Farooosh) – gitara basowa.

raggafaya fot4

Od debiutu tego składu w Słupskim Ośrodku Kultury minęło 7 lat. Pół roku potem muzycy Raggafaya zdobyli pierwsze miejsce na festiwalu reggae w Ostródzie, nagrodą było nagranie płyty. Owoc tego sukcesu, EP pt. „Bongoizm”, pojawił się na rynku wiosną 2008 roku. Aktualnie zespół ma na koncie dwa krążki EP („Bongozim” 2008, „Dźwiękoszczelni” 2011), trzy albumy („Karrambol” 2010, „Mixturrra” 2012, Terrrrapia” 2014) oraz DVD i CD pt. „Raggafaya XVII Przystanek Woodstock”.

Ostatnie z wymienionych wydawnictw jest zapisem ich kolejnego sukcesu. Do występu n Przystanku Woodstock grupa została zakwalifikowana wraz z trzema innymi spośród 700 zgłoszonych. Raggafaya ma też na koncie kilka wizyt w telewizji. Jednym z nich był zakończony występem w finale udział w drugiej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

To jeszcze nie wszystkie osiągnięcia koszalińskiej grupy, która gościła w ubiegłą sobotę na scenie MOK. Wszystkich, którzy dotąd nie znali tej energetycznej formacji, a zainteresowali się nią, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony: www.raggafaya.pl.

MOK Olkusz

raggafaya fot5

raggafaya fot8

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o