po prostu biegnij

W chłodny sobotni poranek, na leśną trasę liczącą 6,5 kilometra, wyruszyło dwudziestu śmiałków, startujących w pierwszym Biegu Terenowym „Po prostu biegnij”, zorganizowanym przez szkolne Stowarzyszenie „Po prostu działaj”. Rywalizację z czasem 23,42.28 min wygrał zawodnik IKS-u Olkusz, Adrian Wojtacha.

Inauguracyjny bieg przeprowadzono na os. Słowiki, a trasa prowadziła przez tereny leśne, polne, a nawet piaszczyste. Uczestnicy mieli do pokonania kilka trudniejszych podbiegów, jednak była również okazja, aby nieco „pozwiedzać” okolicę. Panorama rabsztyńskiego zamku skąpanego we wrześniowym słońcu, naprawdę robi niezłe wrażenie. – Naszym celem było połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bieganie stało się w ostatnim czasie bardzo popularne, więc postanowiliśmy włączyć się do tej inicjatywy – mówi Karol Jurga, prezes Stowarzyszenia „Po prostu działaj”.

Liczba biegaczy nie zachwyciła, pojawiło się ich bowiem raptem dwudziestu, ale można to tłumaczyć chłodem i słabą reklamą tego sportowego wydarzenia. Organizatorzy mają jednak gorącą nadzieję, że druga edycja biegu – tym razem już wiosenna – przyciągnie uwagę znacznie większej grupy biegaczy-zapaleńców. W sobotę na starcie pojawili się głównie zawodnicy z olkuskich klubów sportowych, wśród których prym wiedli zawodnicy IKS-u, na co dzień trenujący pod okiem trenera Kazimierza Chechelskiego. To właśnie jego podopieczny, zaledwie 16-letni Adrian Wojtacha jako pierwszy przekroczył linię mety, następnych biegaczy pozostawiając daleko w tyle. O tym, że Bieg Terenowy „Po prostu biegnij” miał za zadanie integrować środowisko, a nie stworzenie rywalizacji na „śmierć lub życie”, pokazały ostatnie metry w wykonaniu trójki zawodników, wśród których znaleźli się Krystian Czapla, Mateusz Klich oraz Paweł Węglarz. Cała trójka równym krokiem wbiegła na finisz, więc werdykt mógł być tylko jeden – status quo. Tym sposobem miejsca na podium wystarczyło także dla Kacpra Śliża. Podczas dekoracji każdego nagrodzono według zasług. Oprócz okazałych pucharów i medali, nie zabrakło też dyplomów i nagród rzeczowych. Były również zapewnienia o udziale w imprezie w kolejnych jej edycjach. – Chęć działania oraz pozytywne opinie zebrane przez nas po zakończeniu zmagań pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość. Chcemy się rozwijać i proponować mieszkańcom Olkusza coraz to nowe inicjatywy. Już teraz, na początku naszej drogi mamy swoich fanów, za co mocno im dziękujemy. Oczywiście nie popadamy w samozachwyt, tylko już pracujemy nad następnym projektem. – przyznaje prezes Karol Jurga.

Biegu Terenowego „Po prostu biegnij” nie udałoby się przeprowadzić, gdyby nie wsparcie od sponsorów, którymi tym razem byli: drukarnia Omega Art, sklep sportowy Tramp, sklep sportowy Pablo Sport, siłowia Fit Gym Center oraz pracownia architektury Achi-Studio. 

Przed Stowarzyszeniem kolejne wyzwania. „Po prostu działaj” w planach ma organizację wieczoru poetyckiego (to już 26 października w Galerii BWA), koncertu charytatywnego, turnieju piłkarskiego, czy maratonu filmowego. Wszystko oczywiście dla społeczności, za darmo. Po prostu rzuszmy się sprzed telewizorów i sklepowych witryn, bo narzekać „że w tym mieście mało się dzieje” można prawie zawsze i wszędzie, ale gdy już coś się dzieje, to różnie z zainteresowaniem bywa.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:43205}{joomplu:43184}{joomplu:43175}{joomplu:43178}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze