Prelekcją „Skarby Srebrnego Miasta” Kazimierza Rozmusa i Olgerda Dziechciarza rozpoczęto trzeci rok działalności grupy „Aktywni” w olkuskim Zespole Szkół nr 3. Grupa ta zrzesza młodzież chcącą poznać historię i tradycje naszego regionu. Wiedzę na ten temat zdobywają zarówno w teorii, jak i w praktyce. Wszyscy zainteresowani uczniowie mogą w każdej chwili przyłączyć się do „Aktywnych”.

Przez minione dwa lata młodzież uczestniczyła w wielu wykładach. Nie zabrakło też wycieczek w okolice Olkusza. – Chcemy, aby uczniowie zdobywali wiedzę nie tylko w szkolnych ławkach. Wycieczki mają charakter edukacyjny, są bardzo ciekawe dla młodzieży – opowiada prowadząca grupę „Aktywni” Dagmara Winiarczyk – Wiśniewska, anglistka z Zespołu Szkół nr 3.

Grupa nie tylko poznaje dawne czasy, ale również popularyzuje regionalną turystykę. – Mamy zakładkę na stronie krakowskiego kuratorium na temat edukacji regionalnej. W ten sposób promujemy dobre praktyki stosowane przez szkołę. Wzięliśmy też udział w projekcie Małopolska Szkoła z Pasją. Przekonujemy, że warto poznawać Olkusz i okolice, bo jest to region bardzo bogaty kulturowo – dodaje Dagmara Winiarczyk-Wiśniewska.

W tym roku szkolnym „Aktywni” nadal mają zamiar poznawać Olkusz. W programie przewidziano wycieczki oraz spotkania z pasjonatami naszego miasta.  Do grupy mogą się przyłączać uczniowie z różnych szkół. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie ZS nr 3.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze