waszeinterwencje

Niebawem zostanie oddana do użytku „schetynówka”, czyli zmodernizowane odcinki drogi prowadzącej od granicy powiatu przez Gorenice i Witeradów do Olkusza. W ramach tej inwestycji roboty wykonywano także na krótkim odcinku ul. Dworskiej w Olkuszu. Zakres przedsięwzięcia dziwi mieszkańców tej ostatniej ulicy. – Czy ten kawałek nowego asfaltu to wszystko, czy możemy liczyć na ciąg dalszy? – pytają mieszkańcy.

Wyremontowany fragment powiatowej ul. Dworskiej ma około 150 metrów. Rozczarowania olkuskim epizodem inwestycji nie kryje jeden z mieszkańców. – Chyba mamy pecha do miejsca zamieszkania. Niby środek miasta, a pod względem remontów drogi traktuje się nas po macoszemu. Kilka lat temu na naszej ulicy zbudowano chodniki z dość wysokimi krawężnikami. Panowie z firmy remontowej tłumaczyli, że niedługo położą nam nowy asfalt i „wszystko się wyrówna”. Zapowiadanego remontu jak nie było, tak nie ma. Kiedy więc kilka tygodni temu rozpoczęto prace przy wjeździe od strony wiaduktu, ucieszyłem się, że nareszcie doczekamy się drogi z prawdziwego zdarzenia. Jakież było moje zdziwienie, gdy drogowcy zakończyli prace na pierwszym skrzyżowaniu, kładąc tylko 150 metrów nowego asfaltu. To jakiś żart? A może to eksperymentalny odcinek? Czyżby po ostatnich zawirowaniach z drogowymi remontami teraz wyremontowano tylko krótki odcinek ulicy, a jak asfalt nie odpadnie po paru miesiącach, to położą go na dalszej części ulicy? To jakaś kpina! – denerwuje się mieszkaniec ul. Dworskiej.

Zgodnie z projektem, remontem objęto odcinek drogi Krzeszowice – Gorenice – Olkusz od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą w kierunku Zawady, odcinek na terenie leśnym od Gorenic do Witeradowa oraz właśnie część ul. Dworskiej w Olkuszu. Dlaczego tylko część? – Remont nawierzchni jezdni drogi powiatowej ul. Dworskiej w Olkuszu został wykonany w ramach tzw. „schetynówki”. Nowa nawierzchni ułożona została na odcinku ok. 145mb, począwszy od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 z powodu ograniczonych środków finansowych jakimi dysponowaliśmy na realizację tego zadania – tłumaczy dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń.

Jak oceniacie powiatową inwestycję? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

schetynowka dworska1

schetynowka dworska

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
witeradowianka
witeradowianka
10 lat temu

Na szczęście mamy już prawie kanalizację! Rozpoczęta w 2000 roku inwestycja prawdopodobnie w 2015 zostanie zakończona 😀 A więc ile to już kadencji władze SUKCESywnie szczycą się budową kanalizacji w Witeradowie? Brawo! Oby tak dalej! Może jak skończą to zaczną robić drogę… Po 150 m na rok …

theon
theon
10 lat temu

To jest mysl! Zamiast rocznego ujadania, robienia z nas idiotow i w ogole tego calego cyrku z tymi samymi pawianami w rolach glownych – nie robmy za rok wyborow tylko referendum do ktorej osciennej gminy chcemy sie przylaczyc. Jestem za 😉

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

Myślę, że inwestor przegiął z dobrodziejstwem drogi dla mieszkańców ul. Dworskiej. Dlaczego inne ulice w Olkuszu są traktowane po macoszemu? Przecież zamiast 150 m ul. Dworskiej mozna by odcinakami 10 m obdzielić 15 innych ulic, a 1 m aż 150 ulic (mamy tyle w Olkuszu ?). Iluz to mieszkańców Olkusza było by zadowolonych. Jakże chętnie zagłosowali by na Rzępkę.
Generalnie zastanawiajacy jest fakt olewania Witeradowa w kwestiach inwestycji drogowych. Nie mają ani przyzwoitej drogi, ani chodników, ani bezpiecznego dojścia (chodników) do kościoła w graniczącym z tą wsią Olkusza. Perspektywy też nie są pocieszające. Witeradowianie głosujcie na Rzepkę, który „obwodnicą” odetnie Was od miasta i kościoła. Domagajcie się przyłączenia wsi do gminy Trzebina skorzystacie na tym więcej niz obecnie.