1

Taki tytuł nosi pierwszy z czterech zaplanowanych na te „Wakacje z MOK” bajkowych spektakli w wykonaniu krakowskiego Teatru „Maska”. Wystawiony został 6 lipca 2016 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Publiczność dopisała, śmiech małych widzów co chwilę wypełniał salę widowiskową, a aktorzy po raz kolejny dowiedli, że potrafią nie tylko dzieci rozbawić, ale też przekazać im wartościowe treści.

2

Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” znany jest najmłodszym olkuszanom z kilku sztuk prezentowanych w MDK poprzednimi laty. Za każdym razem humor aktorów i zabawne wersje popularnych bajek wywoływały radość dzieci. Na gorące brawa po każdym występie bez wątpienia wpływ miało też włączanie małych widzów do aktywnego udziału w spektaklach. Nie inaczej było w pierwszą środę lipca, kiedy zespół z Krakowa wystawił autorską interpretację bajki o Smoku Wawelskim.

3

Aktorzy zapraszali dzieci z widowni na scenę, pytali je o radę jak postąpić w trudnej sytuacji, a także sprawdzali ich historyczną wiedzę. Maluchy reagowały na to chętnie i bez śladu tremy. Zresztą nie tylko one, bowiem rola ta przypadła w udziale również jednej z mam towarzyszących tego popołudnia swojej pociesze.

4

Niestety wszelkie starania, włącznie z wyznaczeniem wysokiej nagrody, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Zabrakło śmiałków gotowych stawić czoła niebezpiecznemu zadaniu, skutkiem czego zielony potwór wciąż bezkarnie terroryzował gród Kraka.

5

Zdesperowany Król zdecydował się w końcu na danie szansy Szewczykowi Skubie, którego pomysł na pozbycie się gada wydawał się tyleż szalony, co i nieskuteczny. Ku uciesze wszystkich, poza Smokiem, potrawa z owcy faszerowanej siarką zadziałała. Niechciany gość z podwawelskiej jaskini pewnie pękłby, gdyby zaczął bez opamiętania pić wodę z Wisły. Ta bajka skończyła się jednak inaczej.

6

Smok z pomocą dzieci nauczył się „trzech magicznych słów” i szczerze przeprosił za wyrządzone szkody, a Król Krak i Szewczyk przyjęli tę skruchę. Mali widzowie zaś przekonali się, jaka moc drzemie w: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Otrzymali też inny cenny przekaz o tym, że nawet komuś kto postąpił źle zawsze warto dać drugą szansę.

7

Zapraszamy na następne wakacyjne spektakle Teatru „Maska” w olkuskim MDK:
20 VII godz. 17.00 – „Skradzione mądrości”;
3 VIII godz. 17.00 – „Moc dobrego wychowania”;
17 VIII godz. 17.00 – „Ostatnia książka świata”.

8

Więcej informacji o atrakcjach „Wakacji 2016 z MOK” znaleźć można na stronie internetowej: http://mok.olkusz.pl/index.php/imprezy/145-wakacje-2016-z-mok-olkusz.

MOK Olkusz

9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze