rabsztyn_wakacje1

W ostatnią sobotę sierpnia na wzgórze zamku rabsztyńskiego zawitali waleczni rycerze oraz piękne damy dworu. Gry, zabawy, tańce i turniej rycerski to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu z okazji zakończenia wakacji. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Bractwo Rycerskie Kruk Starostwa Rabsztyńskiego.

– Festyn „Pożegnanie wakacji” jest organizowany na zamku w Rabsztynie po raz pierwszy. Niewątpliwie przyczynił się do tego fakt, że nie dopisała nam pogoda podczas Turnieju Rycerskiego, który miał się odbyć tu w poprzednią niedzielę. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten pokaz dziś, a wiadomo, że zaprezentuje się on najlepiej tu, na tle ruin zamku – mówiła dyrektor MOK- u, Grażyna Praszelik- Kocjan.

Impreza została przygotowana z myślą zarówno o dzieciach jak i o dorosłych. Na wszystkich czekało wiele niespodzianek. Najmłodszymi uczestnikami zajęli się członkowie Grupy Teatru Współczesnego MOK „Glutaminian Sodu”. Dzieci miały wyjątkową okazję nauczyć się żonglować kolorowymrabsztynwakacje2i piłeczkami, wykonywać z balonów zwierzaki – cudaki, czy wybijać i wyklaskiwać rytm używając różnych części ciała.

Nie lada atrakcją dla wszystkich był pokaz walki rycerskiej o względy białogłowy, odegrany przez członków Bractwa Kruk. Goście mogli także poznać wiele ciekawostek dotyczących zarówno przebiegu walki jak i uzbrojenia z czasów historycznych. Członkowie stowarzyszenia udostępnili przybyłym sprzęt, broń oraz kostiumy, własnoręcznie przez nich wykonane. Każdy więc mógł zobaczyć i dotknąć miecz lub zbroję. Tego dnia także milusińscy mieli wyjątkową okazję, aby bliżej zapoznać się z historią. Na wzgórzu zaprezentowali się, znani z Turniejów Rycerskich na Rabsztynie, kawalerzyści. Podczas pokazu przedstawiono różne rodzaje jazdy konnej jak również posługiwanie się bronią w galopie.

Wieczorem zabrzmiały dźwięki muzyki celtyckiej, irlandzkiej i szkockiej  w wykonaniu zespołu Flids. Tego dnia wzgórze zamkowe w Rabsztynie wypełniło się po brzegi. A, że pogoda sprzyjała zabawie, było miło, wesoło i kolorowo.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:23866}{joomplu:23857}{joomplu:23835}{joomplu:23820}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ech
ech
11 lat temu

tacy rycerze fajnie mieli – jakby co – na ubite pole i już… 😆