podlipie_kgw1

W sobotę, 27 sierpnia, Koło Gospodyń Wiejskich w Podlipiu obchodziło jubileusz 50-lecia działalności. Dla członkiń KGW był to wyjątkowy dzień. Z okazji tak ważnego święta działaczki otrzymały podziękowania za pracę na rzecz swojej organizacji wyrażone poprzez wręczenie upominków i dyplomów.

podlipiekgw2

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą na placu przy remizie OSP, podczas której nastąpiło poświęcenie i przekazanie przez wójta gminy Bolesław sztandaru koła. W części artystycznej ze swoimi programami zaprezentowały się KGW z sąsiednich wsi oraz uczniowie z Zespołu Przedszkolno- Szkolno – Gimnazjalnego w Podlipiu. Dodatkową atrakcją był występ zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”. Na placu, gdzie miały miejsce uroczystości, rozłożone zostały stoiska z lokalnymi wyrobami. Uczestnicy mogli podziwiać oraz nabyć piękne, ręcznie wykonane stroiki, artykuły dekoracyjne oraz biżuterię. Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy mogli do woli korzystać z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni. Podsumowaniem sobotnich obchodów był poczęstunek oraz zabawa taneczna.

W ciągu tych 50 lat wiele się wydarzyło. Panie z KGW od początku aktywnie działały dla wsi i uczestniczyły w wielu uroczystościach organizowanych na terenie całej gminy i powiatu. Lata pracy niewątpliwie przyczyniły się do nawiązania wielu kontaktów.

Koło Gospodyń Wiejskich w Podlipiu zostało założone w 1961 roku przez instruktor Związku Kółek Rolniczych w Olkuszu, panią Józefę Kulę. Obecnie w jego skład wchodzi 19 członkiń. – Działamy głownie na terenie Podlipia, ale chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach i uroczystościach, o czym świadczą gromadzone przez lata dyplomy – mówi przewodnicząca KGW, Zofia Dąbek.

Wszystkie dyplomy i wyróżnienia pięknie prezentują się na ścianie w remizie OSP, gdzie mają swoje honorowe miejsce.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:23906}{joomplu:23911}{joomplu:23890}{joomplu:23868}


Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o