free1

Już jutro w hali olkuskiego MOSiR-u przy ul. Wiejskiej po raz drugi z rzędu odbędą się finały Mistrzostw Polski Freestyle Football. Tytułu krajowego czempiona bronić będzie pochodzący z Zarzecza Szymon Skalski. Obok niego do rywalizacji o medale staną inni piłkarscy magicy.

– Nastawienie jest takie jak zawsze, czyli wejść i zrobić swoje. Jestem pewny swoich umiejętności i wiem, że stać mnie na wygraną – komentuje popularny „Szymo”, dla którego sobotni występ przed olkuską publicznością będzie podwójną mobilizacją. Na trybunie zasiądzie bowiem spore grono jego przyjaciół, a on sam będzie chciał potwierdzić, że ubiegłoroczny triumf nie był przypadkowy.

Chrapkę na pokonanie Mistrza będą z pewnością mieli pozostali pretendenci do krajowego tytułu. W tym roku równocześnie z głównymi zawodami odbędzie się rywalizacja kobiet oraz zawodników do 18. roku życia. – O ile pierwszy turniej zagościł na dobre w kalendarzu freestylerskich zawodów już wiele lat temu, o tyle rozgrywki dla młodszych graczy są nowością – do tej pory wszyscy musieli walczyć w jednych zawodach – zaznacza Rafał Kobylarczyk z Polskiej Federacji Freestyle Football.

Początek turnieju finałowego w sobotę, 18 listopada o godz. 16:00. Walka o medale potrwa około dwóch godzin. Wcześniej, bo już od godz. 10 zaplanowano zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił lub poznać tajniki futbolowego freestyle’u niech się czują zaproszeni na Wiejską. Uczestnicy popołudniowych finałów gwarantują świetną zabawę i atmosferę sportowej magii.

Organizatorzy Mistrzostw: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Polska Federacja Football Freestyle.

Patronat medialny: Przegląd Olkuski

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o