5 liga

Rzadko tej wiosny zaglądamy na piłkarskie boiska, ale to głównie dlatego, że poziom prezentowany przez naszych rodzimych zawodników jest daleki od ideału. W krakowskiej klasie okręgowej doszło jednak w ostatni weekend do niecodziennej sytuacji. Wygrał… IKS Olkusz, który już dawno zapomniał jak smakuje radość ze zdobycia trzech punktów. Ostatnio zespół prowadzony przez Romana Madeja triumfował ponad pół roku temu, dokładnie 4 października.

Wtedy w Olkuszu wysoko – bo 0:4, przegrała Przemsza Klucze. 23 maja, a więc 241 dni później także różnicą czterech goli na Czarnej Górze przegrała Zieleńczanka Zielonki. Wyniku 5:1 na korzyść gospodarzy nikt przed pierwszym gwizdkiem się nie spodziewał, tym większa była radość w momencie, gdy w końcu z podniesioną głową można było zejść do szatni.

Kluczem do sukcesu olkuszan był przede wszystkim kapitalny początek meczu. Nie minął bowiem kwadrans, a miejscowi po golach Kacpra Bartczaka, Pawła Banysia i Dariusza Bosia prowadzili już 3:0. Wszystkie te bramki padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Roberta Szczypciaka i celnych strzałach głową. Nawet honorowe trafienie gości z Zielonek za sprawą Katarzyńskiego nie mogło zmącić dobrej atmosfery w obozie IKS-u, tym bardziej że jeszcze przed przerwą Tomasz Jedynak podwyższył rezultat na 4:1. Po zmianie stron na boisku nie działo się już nic szczególnego. Przyjezdni ostatnie nadzieje na korzystny wynik stracili za sprawą Kosińskiego, który w konsekwencji dwóch żółtych kartek był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko. Wynik na 5:1 w samej końcówce ustalił Tomasz Jarosz, ten sam piłkarz, który do niedawna stanowił jeszcze o sile ataku Przeboju Wolbrom, Spójni Osiek i Szczakowianki Jaworzno. Olkuszanin będzie pomagał zespołowi w czasie wolnym od służbowych obowiązków.

Jedno jedyne tej wiosny zwycięstwo, pozwoliło graczom IKS-u opuścić dno V-ligowej tabeli (11 pkt.) Obecnie klasyfikację zamyka Słomniczanka (10 pkt.). To właśnie ekipa ze Słomnik będzie najbliższym rywalem drużyny trenera Madeja. Spotkanie odbędzie się przy ul. 29-listopada, więc można mieć nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo.

W myśl regulaminu, do klasy A spadną dwa najgorsze zespoły. Do zakończenia zmagań w KO pozostały jeszcze cztery tygodnie, a więc i szansa na zdobycie 12 punktów. Ze Słomnikami powinno się udać, później mecz do wygrania w Żarnowcu i na zakończenie starcia z krakowską Clepardią i Bronowianką. Szansa dla olkuszan na utrzymanie wciąż jest. Muszą jednak zacząć wygrywać nie tylko od święta.

Znacznie lepiej w rozgrywkach radzą sobie pozostałe zespoły reprezentujące PPN Olkusz. Po 22 kolejkach obecnie najlepiej stoją notowania Piliczanki Pilica (33 pkt.), ale jej przewaga w tabeli nad Antransem Leśnikiem Gorenice i Przemszą Klucze jest jedynie symboliczna (32 i 30 pkt.) Najwięcej nerwów w walce o utrzymanie stracą zapewne zawodnicy Trzech Koron Żarnowiec, którzy z 15 pkt. zajmują 11 pozycję, o punkt wyprzedzając Wieczystą Kraków. Liderem i zarazem głównym kandydatem do awansu jest natomiast Michałowianka Michałowice, której zagrozić w walce o główną premię sezonu może jedynie beniaminek z podkrakowskich Węgrzc.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PacMan
PacMan
8 lat temu

Do X
Warto by zauważyć że obecnie kadrę zespołu w większości stanowią sami młodzi ludzie z Olkusza.
Kadra liczy może 15 osób. Boś, Jedynak, Zysk, Szczypciak, Czapnik, Jarosz, bramkarz niestety nazwiska nie znam, był jeszcze Szwed to rzeczywiście sami młodzi z Olkusza. A co gorsza nie jeden z nich kasę za mecz dostaje, wiem bo jeden z w/w panów chwalił się tym. To o czym my tu mówimy? utrzymają się i co dalej? młodzieży nie ma. dalej drużyna będzie bazowała na armii której trzeba płacić?, tylko czym?. Zawsze można klub „Słowik” poprosić o paru zdolnych juniorów. Poprzedni zarząd położył ten klub na łopatki, a ten go nie podniesie(to wkońcu praktycznie ci sami ludzie) nie ma kasy, młodzieży, wyników. A co zostało? niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.

zjury
zjury
8 lat temu

Ile osób chodzi na mecze w Olkuszu?

pepe
pepe
8 lat temu

Można kilka słów o wspomnianych zmianach? Ciężko jakieś info znaleźć…

X
X
8 lat temu

Po pierwsze „dziennikarzu” (kamyczek do Twojego ogródka) z tego co wiem to już KS OLKUSZ, po drugie Tomasz Jarosz jest Bukowianinem 🙂 właśnie, może zamiast sporadycznie to częściej byście się wzięli za pomaganie i promowanie tego zasłużonego Klubu na swoim forum czyt.gazecie. Może dostrzegli byście że parę osób próbuje podnieść ten Klub z kolan na których pozostawiły go poprzednie władze czyt.zarówno Klubowe jak i samorządowe. Warto by zauważyć że obecnie kadrę zespołu w większości stanowią sami młodzi ludzie z Olkusza. Warto było by również pomóc może nowym władzom w klubie w znalezieniu sponsorów oraz rozpowszechnianiu nowego wizerunku bo przecież wy też jesteście z Olkusza,prawda? I prawdopodobnie Wasza misją społeczną powinno być również wspieranie tego typu inicjatyw. Sugeruję wybrać się częściej na stadion,porozmawiać z nowym Prezesem,dołożyć swoją pozytywną cegiełkę do tej inicjatywy by na stadion przychodziło znowu sporo ludzi i emocjonowało się tym co dzieję się na boisku. Otttt taka delikatna podpowiedz 😉 p.s. Bo to chyba ciekawsze niż występ Golec Orkiestry? a przynajmniej mi tak się wydaję. Pozdrawiam