„Pokolenia Cup” – pod takim hasłem rozegrano kolejny tenisowy turniej na olkuskich kortach na Czarnej Górze. Do gier w zmienionej formule przystąpiło 30 zawodników. Aura sprzyjała tenisistom, mecze odbywały się według ustalonego harmonogramu. Obok stałych bywalców olkuskich zawodów pojawili się nowi. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Tym razem tenisiści walczyli przez dwa dni w jednej kategorii. W zależności od różnicy wieku tenisiści dostawali na starcie bonusy. – To ciekawy turniej, o wyjątkowej formule, wymagający od zawodników zmiany stylu gry i odpowiedniego podejścia mentalnego do meczu. Młodszych zawodników uczy cierpliwości i koncentracji, a starszych śmiałości gry i podejmowania ryzyka. Formuła ta pozwala rywalizować wszystkim zawodnikom bez względu na wiek, co normalnie nie byłoby możliwe – mówi Rafał Krawczyk, sędzia główny zawodów.
Większość tenisistów była z Olkusza i okolic, ale przyjechali także gracze z Zawiercia, Wodzisławia Kieleckiego, Katowic, Krakowa  i Sosnowca. W finale zmierzyło się dwóch olkuszan. Rozstawiony z numerem 1 Rafał Krawczyk kolejno pokonał Pawła Kaliszczaka z Zawiercia (6/0, 6/0), Zdzisława Adamczyka z Wodzisławia Kieleckiego (6/2, 3/0 krecz), a w pólfinale Tomasza Musiorskiego z Chechła (6/1, 6/3). Z drugiej strony do finału doszedł rozstawiony z numerem 2 Janusz Piasny.  Po drodze odprawił Jana Sroczyńskiego z Wodzisławia Kieleckiego (7/5, 6/4), Przemysława Micorka z Olkusza (6/1, 6/3) i Rafała Drzewieckiego (6/2, 4/4 krecz). Janusz Piasny w finałowym starciu musiał uznać wyższość Rafała Krawczyka (6/4, 7/5). W meczu o trzecie miejsce z Rafałem Drzewieckim zwyciężył Tomasz Musiorski (6/3, 6/3).
Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszył się Turniej Pocieszenia, w którym wystartowało 14 zawodników. W półfinałach Dariusz Pieczyrak z Olkusza zwyciężył z Arkadiuszem Rudawskim, także z Olkusza (6/1, 6/3), a Rafał Nieczypor z Katowic pokonał olkuszanina Jacka Witeckiego (1/6, 7/6, 10/6). Nagrodę za pierwsze miejsce odebrał Dariusz Pieczyrak, wygrawszy (6/5, 6/0). Dyplomy za trzecie i czwarte miejsce dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski wręczył odpowiednio Jackowi Witeckiemu i Arkadiuszowi Rudawskiemu.
W głównym turnieju nagrodzono trzech najlepszych zawodników. Pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów tenisowych oraz toreb sportowych ufundował MOSiR Olkusz.  W Turnieju Pocieszenia podobną pulę nagród zgarnął tylko zwycięzca. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali gospodarze kortów: Adam Janczyk i Bogumił Kowalski.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:11681}{joomplu:11677}{joomplu:11649}{joomplu:11637}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze