omega 11

220 zawodników z 23 klubów wzięło udział w sobotnich Zawodach „O Puchar Burmistrza Srebrnego Miasta”, jakie odbyły się na krytej pływalni w ZSPI nr 1 w Olkuszu. Klasyfikację medalową bezapelacyjnie zdominowali gospodarze imprezy, a więc młodzi pływacy z UKS Omega, którzy swoje starty zakończyli z 50 krążkami na koncie.

Były to drugie takie zawody w historii Olkusza. UKS Omega z każdym kolejnym miesiącem rośnie w siłę, a jej reprezentanci uzyskują coraz lepsze wyniki. Zawodnicy osiągają czołowe miejsca i czasy w kraju, a główne nagrody przywożą z najróżniejszych zakątków Polski. Widać, że pływackich talentów w Srebrnym Mieście nie brakuje, a umiejętności poparte ciężką pracą przynoszą efekty.

– Każdego dnia staramy się rozwijać i zachęcać młodych ludzi do spróbowania swoich sił w wodzie. Takie zawody to nie tylko świetna okazja do współzawodnictwa, ale także promocja klubu w środowisku pływackim. Wydaje mi się, że sprostaliśmy obu tym celom o czym świadczą rezultaty naszych zawodników i pochlebne opinie na temat imprezy ze strony naszych gości – komentuje Krzysztof Soborski, prezes Zarządu UKS Omega Olkusz.

Rzeczywiście, młodzi olkuszanie we własnym basenie czuli się jak ryby w wodzie. Były kategorie, w których podopieczni Przemysława Wójcikowskiego, Grzegorza Supruna i Małgorzaty Panasiuk całkowicie zdominowali podium. Łącznie, na jego najwyższych stopniu olkuszanie stawali aż 24 razy! Do tego doszły medale srebrne i brązowe – solidarnie po 13 z każdego kruszcu. Finalnie przełożyło się to na 50 turniejowych krążków. Druga w klasyfikacji zespołowej Fala Niepołomice imprezę zakończyła z 27 medalami na koncie, czyli z dorobkiem blisko o połowę skromniejszym. Dominacja gospodarzy szczególnie mocno była widoczna w klasyfikacji męskiej.

omega 22

Na meeting do Olkusza przyjechało 220 zawodników z 5 województw, m.in. z Poznania, Warszawy, Kielc, Krakowa, Cieszyna, czy Zakopanego. Wszystkim podczas dekoracji gratulował patron honorowy imprezy burmistrz Roman Piaśnik. Jak zawsze w trakcie oficjalnej ceremonii dekoracji były medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Oczywiście najliczniejszą grupę zawodników tworzyli gospodarze, którzy zdali egzamin zarówno w wodzie, jak i na polu organizacyjnym.

Organizatorzy zawodów pływackich „O Puchar Burmistrza Srebrnego Miasta”: UKS Omega Olkusz oraz Dyrekcja ZSPI nr 1 w Olkuszu.

omega 33

Fot. Omega Studio

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze