LKS „Kłos” Olkusz – Wawel Kraków 0 – 3 (-19, -19, -22)
To miał być trudny mecz i taki był. Do tej pory olkuscy siatkarze wszystkie spotkania w tym sezonie wygrywali w pierwszych trzech setach. Tym razem spotkanie również zakończyło się po trzecim secie, ale wygraną mogą pochwalić się goście, Wawel Kraków.
W pierwszym secie gospodarze mieli bardzo dobre przyjęcie, gdzie wykazywali się zwłaszcza R. Socha, D. Socha i Sowicki, jednak olkuski zespół nie potrafił wyprowadzić udanego ataku. Skrupulatnie wykorzystywali to krakowianie i łatwo wygrali tę część spotkania.

Analogicznie wyglądała gra w drugiej odsłonie. Co prawda zawodnicy Wawelu zaczynali się mylić, w wykonaniu olkuszan nieco lepiej wyglądała gra, gdy odciągali przeciwnika od siatki, jednak to goście po raz drugi potwierdzili, że są lepsi na parkiecie.
W trzecim secie Kłos postawił wszystko na jedną kartę. Maksymalnie skoncentrowana olkuska drużyna zaprezentowała się o wiele lepiej. Skuteczne ataki i bloki spowodowały, ze Wawel, choć nadal przeważał, to dwoma – trzema punktami. W końcówce krakowianie zmobilizowali sę i po udanych atakach wygrali do 22.
– Nasi przeciwnicy zagrali bardzo dobrze i wytrącali nam wszystkie atuty z rak.  W dalszym ciągu nie mamy pełnego składu, zawodnicy, którzy grali, nie byli w stanie nawiązać równej walki z rywalem, który – moim zdaniem – jest pewnym kandydatem do awansu do II ligi. Od pewnego czasu jednym z naszych mankamentów jest gra na środku, a Karol będzie grał właśnie na tej pozycji. To dla nas duże wzmocnienie. Najważniejsze to awansować do pierwszej szóstki. Każdy z zespołów w tym sezonie dysponuje zmienionym składem w porównaniu do poprzednich rozgrywek, a nowych zawodników należy poznać. Jetem dobrej myśli co do kolejnych spotkań – komentuje trener Kłosa, Roman Socha.
Kłos zagrał w składzie: Karkos, R.Socha, Lompart, Prokocki, D.Socha, Wolny, Sowicki oraz Barczyk, Borowski, Mentel.
Po meczu z Wawelem, Kłos uplasował się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów, za Kęczaninem (11 pkt.) i Wawelem (10 pkt.). Następne spotkanie olkuszanie rozegrają 7 listopada na wyjeździe z Orłem Wieprz.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze