ekonomik_2

25 kwietnia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozegrano turniej siatkówki pod nazwą „Fair play łączy pokolenia”. Projekt imprezy sportowej autorstwa Agaty Wdowik z Zespołu Szkół nr 3 został wyróżniony w ogólnopolskim programie grantowym, w ramach programu „Szkoła bez przemocy”.

W turnieju udział wzięło pięć zespołów. Pod siatką stanęły reprezentacje uczniów, uczennic, nauczycieli, absolwentów oraz rodziców. Jak to często bywa przy takich okazjach, pierwszą piłkę odbiła dyrektor ZS nr 3, Cyryla Mazur – otwierając w ten sposób pokoleniowe zmagania. – Każde z dziesięciu spotkań było bardzo zacięte. Oczywiście nie wynik, a duch sportu fair play był najważniejszy – mówi pomysłodawca turnieju, Agata Wdowik. Atmosfera była przednia. Zdarzało się, że po dwóch różnych stronach boiska o ekonomik_1punkty walczyły rodziny – mama z córką lub tata z synem. Sportowa rywalizacja miała też na celu pokazać, że można się wspólnie bawić, bez względu na rolę, jaką pełni się na co dzień w szkole. Każdy z uczestników turnieju pokoleń otrzymał pamiątkową koszulkę. Wszyscy planują spotkać się również w przyszłym roku, bo impreza, choć premierowa, na stałe ma się wpisać do szkolnego kalendarza wydarzeń.

Tymczasem chwała zwycięzcom, a konkretnie absolwentom. Triumfatorzy zmagań „fair play” wystąpili w składzie: Małgorzata Tarasin, Mateusz Dudzic, Oskar Baran, Radosław Polak, Michał Chechelski, Jakub Czurko, Piotr Grabarczyk oraz Michał Klich. Drugie miejsce dla ambitnych rodziców, a dopiero trzecie dla obecnych uczniów „Ekonomika”.

Współorganizatorami siatkarskiego turnieju obok ZS nr 3, byli także LKS Kłos oraz MOSiR Olkusz.

Fot: ZS nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze