img_5939

Doskonałe nastroje i wspaniała zabawa panowały podczas tegorocznego festynu dożynkowego zorganizowanego w ostatni weekend wakacji na olkuskich Pomorzanach. Wspólne biesiadowanie zachęciło do przyjścia na miejscowy stadion mieszkańców, dla których zarząd osiedla i lokalni społecznicy przygotowali coś dla ciała i coś dla ducha.

W organizację pożegnania lata zaangażowali się również najmłodsi mieszkańcy z Przedszkola nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 6, którzy pod fachowym okiem swoich opiekunek przygotowali montaż słowno – muzyczny. Na milusińskich czekały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tego dnia nie zawiedli też strażacy z olkuskiej PSP, dzięki którym dzieci mogły chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Zespół „Pomorzany” zaprezentował przed publicznością tradycyjne pieśni ludowe. Podczas festynu odbyła się licytacja obrazów, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”.

340 zł z aukcji zostanie przeznaczonych na rehabilitację chłopczyka Damiana. Dużo dobrej zabawy zapewniła również loteria fantowa z wartościowymi nagrodami – niespodziankami. Organizatorzy festynu zadbali również o to, żeby nikt podczas wspólnej biesiady nie był głodny. Na mieszkańców czekały wyśmienite przysmaki w ogródku grillowym i tradycyjna darmowa grochówka. Mieszkańcy Pomorzan do czerwoności rozgrzali parkiet podczas zabawy tanecznej w rytm muzyki zespołu Bar.

Uwieńczeniem dożynkowej tradycji była niedzielna Msza św. z dożynkowym wieńcem, odprawiona w kościele pw. św. Barbary przez księdza proboszcza Stanisława Parkitę. – Zarówno wspólna zabawa, jak i przygotowania do niej, integrują mieszkańców i sprawiają, że przynajmniej przez to jedno popołudnie wszyscy mogą się spotkać, porozmawiać i wspólnie się pobawić – podsumowuje imprezę Jadwiga Kasprzyk, członek zarządu osiedla Pomorzany. – Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których wsparcia finansowego i rzeczowego nie udałoby nam się zorganizować tego festynu – mówi Barbara Łaskawiec, przewodnicząca osiedla Pomorzany.

IMG_5914 IMG_5909
IMG_5912 IMG_5916
IMG_5915 IMG_5919
IMG_5921 IMG_5917
IMG_5923 IMG_5937

IMG_5935

IMG_5936

IMG_5941

IMG_5927
IMG_5925

IMG_5931

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze