sport siatka3

LKS Kłos Olkusz – Zalew Świnna Poręba 3:1 (25:22, 25:19, 26:28, 25:15)
Ubiegły sezon siatkarze III-ligowego Kłosa Olkusz zakończyli na 5. pozycji w gronie 20 drużyn z całej Małopolski. Obecne rozgrywki dla podopiecznych Romana Sochy mają być jeszcze lepsze. Zespół został solidnie wzmocniony i mierzy w podium.

Wzorem ubiegłego cyklu rozgrywkowego, małopolska III liga została podzielona na dwie grupy. Kłos przydzielony został do tej drugiej, gdzie za rywali ma: MKS II Andrychów, Piasta Skawina, Orła Bębło, Dalin Myślenice, Zalew Świnną Porębę, Hutnika Kraków oraz Kęczanina Kęty.

Faworytami grupy bez wątpienia będą ekipy z Kęt i Krakowa, ale i rezerwa Andrychowa może sporo namieszać. Zarówno Kęczanin jak i Hutnik w minionym roku uczestniczył w rozgrywkach I ligi, ale z powodu problemów finansowych oba kluby wycofały się z rozgrywek zaplecza PlusLigi i karnie zostały relegowane o dwa poziomy niżej. Wzmocniony został też MKS II, ale w Olkuszu również liczą na jak największą ilość punktów.

Pierwszy komplet udało się zdobyć w miniony weekend kosztem Zalewu. Z rywalem ze Świnnej Poręby w ostatnich starciach olkuszanie nie mieli większych problemów i tym razem było podobnie. Wyjątek stanowił trzeci set, kiedy gospodarze już myśleli o szybkim zakończeniu meczu i dali się „przepchnąć” na przewagi. Czwarta partia była jednak formalnością i trzy oczka zostały w Olkuszu, choć do optymalnej dyspozycji zespołowi trenera Sochy jeszcze sporo brakuje. W następnych tygodniach grania forma siatkarzy Kłosa powinna jednak rosnąć, tym bardziej, że w końcu w drużynie jest rywalizacja, co tylko zachęca do większych starań na treningach.

Kadra LKS-u na obecny sezon liczy szesnastu zawodników. Do trzonu drużyny, który się nie zmienił dołączyli gracze wracający do Olkusza po ukończeniu studiów. Mowa tutaj o wychowankach Danielu Boroniu i Rafale Słuszniaku. Kłos skorzystał także na problemach niedawnych rywali z Chełmka. – Grunwald zmuszony był wycofać zespół z rozgrywek i aż trzech graczy z powiatu oświęcimskiego wybrało grę w barwach naszego klubu – cieszy się prezes Janusz Mentlewicz. Jest też alternatywa dla rozgrywającego Przemysława Karkosa, który z racji wieku nie zawsze w pojedynkę był w stanie pociągnąć zespół do walki. Teraz ma mu w tym pomóc dużo młodszy Karol Pachołek, który jeszcze do niedawna występował w II-ligowym Płomieniu Sosnowiec.

– Mamy silną i wyrównaną jak na ten poziom kadrę, ale wiemy też, że konkurencja jest w tym sezonie naprawdę silna. Mimo wszystko chcemy sprawić niejedną niespodziankę i mierzymy w podium naszej grupy – zaznacza prezes Mentlewicz.

Z pierwszą przeszkodą olkuszanie uporali się dosyć pewnie. Przed nimi następny sprawdzian – tym razem już w hali rywala, a konkretnie w Myślenicach. Mecz z Dalinem w najbliższą sobotę.

Kadra III-ligowego Kłosa Olkusz na sezon 2016/2017.

Środkowi:
Rafał Poprawa, Marcin Laskowski, Rafał Słuszniak

Rozgrywający:
Przemysław Karkos, Karol Pachołek

Przyjmujący:
Roman Socha, Tomasz Kaliś, Daniel Boroń, Piotr Kraśniewski

Skrzydłowi:
Krzysztof Milanowski, Marcin Typel, Damian Socha, Maciej Wolny, Piotr Mierzejewski, Kamil Gąsiorowski i Przemysław Paliwoda.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze