„KULTURA. Wczoraj, dziś, jutro…” to temat konferencji, jaka odbędzie się 24 października 2013 od godz.10.00 w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami współczesnej kultury i organizujące życie kulturalne w miastach, na osiedlach, stowarzyszeniach i instytucjach. Udział w konferencji już zapowiedzieli szefowie małopolskich instytucji kulturalnych. Będzie więc okazja do wymiany doświadczeń w tej sferze życia społecznego.

Panel został podzielony na trzy moduły nawiązujące do tytułu konferencji. W części WCZORAJ zaplanowano dwa wykłady – „W poszukiwaniu lokalnej specyfiki – archeolodzy w Bolesławiu”, który wygłosi dr Jacek Górski, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie oraz „Ludzie – twórcy kultury w historii ziemi bolesławskiej” autorstwa Józefa Liszki i Tomasza Sawickiego (CK w Bolesławiu).

 

Również dwa wykłady zostaną wygłoszone w ramach części DZIŚ – „Projekty kulturalne mobilizują” Barbary Rzońcy (dyrektor CK w Bolesławiu) oraz „Socjologiczny obraz współczesnych odbiorców kultury” Emilii Kotnis-Górki (socjolog i medioznawca).

W panelu JUTRO zostanie wygłoszony przez Wojciecha Imielskiego (psycholog, certyfikowany trener umiejętności psychologicznych, pisarz, publicysta) wykład „Psychologia twórczości – psychologiczne uwarunkowania ludzkiej kreatywności, diagnoza i rozwój możliwości twórczych, stymulowanie kreatywności i twórcze rozwiązywanie problemów”, a Jacek Sypień – dziennikarz i historyk – podzieli się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami podczas prelekcji „Jak „wczoraj” promować „jutro”… – promocyjne praktyki historyka”.

Organizatorami konferencji są: FRDL małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, Małopolskie Forum Kultury oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Patronem medialnym tego wydarzenia jest „Przegląd Olkuski”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ateista
Ateista
10 lat temu

Nic wspólnego z kulturą nie mają ci co głośno ryczą i dudnią. Wolę bicie kościelnych dzwonów, które nie zakłócają porządku publicznego.

DD
DD
10 lat temu

Władze Olkusza zamiast stać na straży prawa i porządku, dopuszcza się łamania tego. Imprezy masowe o które tak bardzo zabiega tylko zakłócają życie normalnych i spokojnych mieszkańców tak w dzień jak i w nocy. Czekam z utęsknieniem za normalnością w Polsce i w Olkuszu.

poprawka
poprawka
10 lat temu

[quote name=”Czytelnik Przeglądu”]…
Proponuję, aby nazwę nasączonej wiarą i religią gazetki zmienić na „(moderacja) Parafii”, a nie Olkusza, parafie tak, ale Olkusz nie ma z tą gazetką nic wspólnego…[/quote]
Oczywiście chodzi o to, aby tytuł wspomnianej gazetki zmienić na „Plus Parafii”, a nie pozostawał „Plusem Olkusza”, ponieważ ze świeckim Olkuszem niewiele ma wspólnego.

Czytelnik Przeglądu
Czytelnik Przeglądu
10 lat temu

Przeglądając jeden z konkurencyjnych tygodników, jaki pojawił się ostatnio na lokalnym rynku prasy, zauważyłem, że w dziale edukacja i kultura, najwięcej jest artykułów poświęconych życiu parafii i kościoła.
W związku z tym mam prośbę do aktywnych działaczy olkuskiej Kultury, aby nie szli w ślady, tej rzekomo olkuskiej gazetki, nie mieszali i nie łączyli Kultury z religią i kościołem.

Od propagowania wiary i religii powinni być księża, nie świeccy mieszkańcy a tym bardziej, gdy pełnią w mieście odpowiedzialne świeckie funkcje. Ponieważ wiara i religia nie dotyczą wszystkich mieszkańców miasta, podtrzymywanie i szerzenie kultu powinno odbywać się w granicach parafii.

Proponuję, aby nazwę nasączonej wiarą i religią gazetki zmienić na „Puls Parafii”, a nie Olkusza, parafie tak, ale Olkusz nie ma z tą gazetką nic wspólnego.
Nie przenoście nam Kultury do kościołów, i na odwrót – proszę.