1

13 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezą towarzyszącą było otwarcie końcoworocznej wystawy Grupy Malarstwa OUTW.

Wystawę otworzyła Dyrektor MOK Małgorzata Żurek w obecności wiceburmistrz Jolanty Motyczyńskiej. 

2

Klaudia Zub-Piechowicz od trzynastu lat z sukcesem prowadząca Grupę Malarstwa, sama nie może uwierzyć, że podczas roku akademickiego trwającego około sześciu miesięcy tyle zdołali zdziałać.

3

Poziom wystawy jest naprawdę wysoki. Podobnie jak wszystkich, na których utalentowana grupa prezentuje swoje dzieła. W tym roku akademickim odbyło się ich sporo. Była wystawa poplenerowa na zakończenie projektu „Olkuscy Seniorzy na rzecz Niepodległości”, na Dzień Kobiet „Kobieta – zagadka?”, wystawa w Dziale Kultury Dawnej w sławkowskim MOK, prezentacja dorobku podczas Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej i podczas Senioraliów.

4

W czym tkwi tajemnica? Świetny nauczyciel Klaudia Zub-Piechowicz i utalentowani uczniowie: Teresa Piaskowska, Kamilla Spyra, Marianna Lewowska, Grażyna Karcz, Misia Bik, Zofia Własnowolska, Danuta Molenda, Krystyna Wójcikiewicz, Aleksandra Stachowiak, Dariusz Skrzynecki i Stanisław Marek. Wszyscy otrzymali cudownie pachnące białe lilie.

5

Na sali widowiskowej Zdzisława Gardeła, koordynator OUTW, powitała zebranych, w tym zaproszonych gości.

13

Dyrektor MOK Małgorzata Żurek oraz wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska – w imieniu burmistrza Romana Piaśnika i własnym – pogratulowały studentom energii, inwencji i sukcesów, życząc udanych zasłużonych wakacji.

6

Zdzisława Gardeła opowiedziała o działalności OUTW; warsztatów i kursów na UTW jest bardzo wiele, każdy może znaleźć coś dla siebie i rozwijać swoje pasje. Przez cały rok coś się dzieje – interesujące wykłady, imprezy okolicznościowe i atrakcyjne wycieczki.
Krótka prezentacja artystyczna została nagrodzona rzęsistymi brawami. Trzy utwory zaśpiewał chór Renesans pod dyrekcją Mirosławy Nadymus, a zespół ATRAM z wdziękiem i lekkością zatańczył dwa tańce. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która przywołała wspomnienia minionego roku. Słychać było śmiech i pomruki aprobaty…

7

Wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska oraz Dyrektor MOK Małgorzata Żurek wręczyły dyplomy i kwiaty osobom, które szczególnie wyróżniły się pracą dla uniwersytetu.

24

Uhonorowani zostali: Jolanta Zięba – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, Michał Masłowski z IPN w Krakowie, Anna Dela I wiceprezes Stowarzyszenia Res Sacra Miser, Olga Śladowska – członek Zarządu Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, Bożena Niewiara prowadząca w ramach wolontariatu warsztaty rękodzieła artystycznego, Anna Sułek, często prowadząca warsztaty z dziećmi, Małgorzata Pieczyrak, prowadząca jako wolontariuszka warsztaty kroju i szycia, Jadwiga Karoń za prezentację multimedialną, Maria Masłowska, prowadząca w ramach wolontariatu lektorat języka niemieckiego, Dariusz Skrzynecki za i pomoc w organizacji Dnia Kobiet i prezentacji, Rada Studentów, czyli: Małgorzata Winiarczyk, Roman Kocjan oraz Halina Migas i grupowi: Stanisław Serafin, Waldemar Bednarek, Roma Kałuża, Zenona Bigaj i Jadwiga Karoń.
Olga Śladowska wręczyła kwiaty i złożyła podziękowania Zdzisławie Gardele od Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

21

W foyer na wszystkich nastawionych wakacyjnie studentów i ich gości czekał słodki poczęstunek z lampką wina.

MOK Olkusz

8

9

10

11

12

14

15

16

17

18

19

20

22

23

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze