posadź swoje drzewo 2

Ogłoszenie SP w Olkuszu
Szanowni Państwo,
bardzo cieszy fakt, że nasza akcja „Posadź swoje Drzewo” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. W ciągu zaledwie kilku dni zgłosiło się do nas ponad tysiąc osób, składając zamówienia na kilkanaście tysięcy sadzonek drzew! Jesteśmy jednocześnie zadowoleni i zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem i troską o środowisko.
Nie zaspokoimy wszystkich potrzeb i niestety nie wszyscy otrzymają tej wiosny sadzonki. Akcja ta będzie kontynuowana w latach następnych. Być może uda się jeszcze nabyć sadzonki na jesień tego roku. Zrobimy wszystko, by chętni do posadzenia drzew, te sadzonki otrzymali.

SP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Soyka
Soyka
7 lat temu

„Są na tym świecie rzeczy, których nie można kupić.”
Ale to właśnie (bez obrazy) ćwoki myślą, że kasa to wszystko i załatwi wszystko bo może wszystko. Aha warto tu wspomnieć, że rozumu się też nie da kupić.

theon
theon
7 lat temu

chcesz mieć las, drzewa , wilgoć i ustabilizowane skarpy 🙁 to kup działkę, zasadź drzewa i się nimi ciesz, bo najłatwiej jest się rządzić cudzym i jeszcze wyzywać od ćwoków

P X T
P X T
7 lat temu

[quote name=”pavv”]Przynajmniej jadąc wiaduktem na 29-go Listopada da się normalnie na Trzebinię skręcić![/quote]
Istnieją inne rozwiązania. Wystarczyło postawić duże lustro w którym widoczne to co istotne dla bezpieczeństwa. Ale wybrano wandalską metodę, bo zniszczono coś czego się nie da odzyskać z dnia na dzień.
Na ul.Cegielnianej jest zakręt 90 st. na wąziutkiej drodze całkowity brak widoczności ale stoi niewielkie lustro całkowicie rozwiązując ten problem. Da się?
Na odcinku drogi na Trzebinię obowiązuje jakieś ograniczenie prędkości bo nie dosyć że teren zabudowany, wzniesienie, te zakręty i tylko kretyn skończony pojedzie z pretensjami do drzew powyżej rozsądnej prędkości.
Wyrżnięcie lasu koło kopalni już się zemściło 18 marca, bo gdyby nadal stał z pewnością nie doszłoby do pozrywania dachów na budynkach PKM. Czyj był ten las? Tępaki nie potrafią gospodarzyć terenami zielonymi niezbędnymi dla człowieka. To lasy utrzymują wilgotność, łagodzą skutki powodzi jako naturalne potężne zbiorniki retencyjne, amortyzują skutki huraganów filtrując powietrze i nasycając w tlen, podtrzymują stabilizują skarpy , ale tępaki widzą w nich tylko kasiorę z pozysku drewna m.in. o zgrozo do kominków próżnych ćwoków o megakonsumpcyjnej mentalności. W dupje mają skutki rabunkowej gospodary i dobro przyszłych pokoleń.

po mojemu
po mojemu
7 lat temu

[quote name=”valdez76″]Co za ściema.Żeby zamówić trzeba było osobiście się zjawić,tak? Co też zrobiłem,a miła Pani powiedziała,że na listę zapasową ląduję bo przez fejsbukową stronkę ludzie zamawiali.Coś tu nie halo,skoro czas zgłaszania jeszcze się nie skończył to jak można listę zapasową robić i jeszcze promować tych co du..y nie ruszyli tylko online zaklepali.Nie wiem jak Wy,ale ja sobie sam kupię co będę chciał,bez łaski![/quote]
te drzewka to zaklepane dla wsi , no bo ile w mieście na 600m2 wsadzisz drzewek ?

Pilarz
Pilarz
7 lat temu

Proponuję rozpocząć akcję od sadzenia wielu gatunków przy drogach i chodnikach aby tutaj było kolorowo a nie uprawianie taniej propagandy. Póki co sadzi się jeden, dwa gatunki. Jedni krytykują 500+ ale to oni rozdają drzewa… Przypomnę, pochodzą z takich samych środków co pięćset +.

valdez76
valdez76
7 lat temu

[quote name=”pavv”][quote name=”P X T”]Tak trzymać. Chociaż bardzo dużo czasu będzie potrzebne na zabliźnienie ran po spustoszeniach w drzewostanach jakie zostały poczynione przez Szyszkę i skrzętnie korzystających bezmózgowców z jego „udogodnienia”. [/quote]

Przynajmniej jadąc wiaduktem na 29-go Listopada da się normalnie na Trzebinię skręcić![/quote]
A wcześniej się nie dało skręcić?Czym Ty jeździsz człowieku,że Ci drzewa przeszkadzały? Brednie piszesz

pavv
pavv
7 lat temu

[quote name=”P X T”]Tak trzymać. Chociaż bardzo dużo czasu będzie potrzebne na zabliźnienie ran po spustoszeniach w drzewostanach jakie zostały poczynione przez Szyszkę i skrzętnie korzystających bezmózgowców z jego „udogodnienia”. [/quote]

Przynajmniej jadąc wiaduktem na 29-go Listopada da się normalnie na Trzebinię skręcić!

valdez76
valdez76
7 lat temu

Co za ściema.Żeby zamówić trzeba było osobiście się zjawić,tak? Co też zrobiłem,a miła Pani powiedziała,że na listę zapasową ląduję bo przez fejsbukową stronkę ludzie zamawiali.Coś tu nie halo,skoro czas zgłaszania jeszcze się nie skończył to jak można listę zapasową robić i jeszcze promować tych co du..y nie ruszyli tylko online zaklepali.Nie wiem jak Wy,ale ja sobie sam kupię co będę chciał,bez łaski!

P X T
P X T
7 lat temu

Tak trzymać. Chociaż bardzo dużo czasu będzie potrzebne na zabliźnienie ran po spustoszeniach w drzewostanach jakie zostały poczynione przez Szyszkę i skrzętnie korzystających bezmózgowców z jego „udogodnienia”. Widzę konieczność na rozszerzenie tego pomysłu o pozostałe gatunki drzew oprócz owocowych i nie tylko na terenach prywatnych, ale i na gruntach gminnych i powiatowych, gdzie to tylko możliwe.

QQła
QQła
7 lat temu

Brawo. Pamiętam jak dawniej w każdym sadzie na wsi, jak się bywało na wakacje u babci, kwitły jabłonie, wiśnie, czereśnie a dzisiaj wszędzie trujące tuje.