ekspert grypa

W uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia, Powiat Olkuski został wyróżniony tytułem „Eksperta w zakresie profilaktyki grypy”. Pamiątkową statuetkę odebrała podczas Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum w Warszawie wicestarosta Krystyna Kowalewska.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy co roku wyróżnia samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględnieniem najnowszych osiągnięć medycyny realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. W tegorocznej edycji konkursu w gronie laureatów po raz kolejny znalazł się nasz powiat. To już czwarte tego typu wyróżnienie na przestrzeni ostatnich lat. Nagrody wręczono podczas Debaty Ekspertów Flu Forum 2019, która odbyła się 10 września bieżącego roku w Sali Kolumnowej Sejmu.

Przypomnijmy, że w 2012 r. – z inicjatywy ówczesnych władz Powiatu Olkuskiego – rozpoczęto realizację programu szczepień ochronnych przeciwko grypie. Ideą projektu jest, aby realizatorami świadczeń, za które zapłaci Starostwo, były ośrodki zdrowia we wszystkich gminach powiatu.

– Nasz samorząd, podejmując aktywne działania w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacji samorządowych programów zdrowotnych w dziedzinie profilaktyki grypy, został po raz czwarty wyróżniony za wieloletnią realizację programu szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu olkuskiego powyżej 60. roku życia – możemy przeczytać w komunikacie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Flu Forum to największe spotkanie przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z mediów medycznych, ogólnopolskich i regionalnych. Inicjatywa ta ma na celu budowanie świadomości Polaków w zakresie zagrożeń wynikających z grypy i jej powikłań.

Jak twierdzą organizatorzy, coroczna debata stanowi okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów medycznych, przedstawicieli instytucji państwowych, towarzystw medycznych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz upowszechniania profilaktyki grypy w Polsce.

fot.: Starostwo Powiatowe w Olkuszu

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o